d504d5bde1c97420b8b5ff23afe35a94_l
اشتراک

آیا ورایزن هم به یاهو پشت میکند؟

میلاد نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اخبار 1

درپی رسوایی های پی در پی که در چند ماه اخیر گریبان یاهو را گرفته است، ایده ی پا پس کشیدن کمپانی ورایزن از خرید یاهو تا حد زیادی از ذهن همه میگذشت. اما آیا چنین چیزی ممکن است؟ ورایزن هم برای نجات خود از منجلابی که یاهو در آن دست و پا میزند عقب نشینی میکند؟

رویترز گزارش داده است که، وکیل ورایزن گفته است: “رخنه به اطلاعات ۵۰۰ میلیون کاربر یاهو میتواند یک ضربه اساسی به خرید ورایزن بزند. من فکر میکنم که ما باید به صورت منطقی قبول کنیم که ضربه خورده ایم و اکنون به دنبال آن هستیم که یاهو به ما تأثیرات و نتایج کامل این ضربه را نشان دهد. اگر آنها این قضیه را انکار کنند، لازم است که با نشان دادن آن ما را قانع کنند.”

ورایزن در ماه جولای یاهو را به قیمت ۴.۸ میلیارد دلار خریده است، اما این معامله هنوز بطور کامل بسته نشده است.  یاهو در ماه سپتامبر تأیید کرد که ۵۰۰ میلیون حساب کاربری هک شده است که آن را میتوان بزرگترین سرقت داده در تاریخ دانست. این هک در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاده بود. پس از فاش شدن خبر رخته اطلاعاتی، سوالاتی در این رابطه مطرح شد که آیا یاهو به ورایزن اطلاعات کافی داده است یا خیر که این میتواند معامله دو شرکت را تحت تأثیر قرار دهد. سخنگوی یاهو میگوید: “ما به ارزش یاهو اطمینان داریم و همچنان به حرکت رو به جلو و یکپارچه با ورایزن ادامه میدهیم.”

در روز دوشنبه زمانیکه از مدیرعامل شرکت ورایزن؛ لاول مک آدام نظرش را در رابطه با گزارش نیویورک پست مبنی بر اینکه “ورایزن بدنبال تخفیف یک میلیارد دلاری در خرید یاهو، به دنبال هک حساب کاربران آن است.” پرسیدند، پاسخ داد “بطور کل توهم است.” حال باید دید که ایا شایعات به حقیقت میپوندد و یا با وجود تمام این مشکلات در نهایت معامله این دو شرکت با قیمت توافق شده قبلی ثبت خواهد شد.

این مطالب هم بخوانید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *