untitled
اشتراک

آیفون ۸ احتمالاً در نسخه ۵ اینچی نیز عرضه خواهد شد

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اپل 3

اپل که از معرفی اولین آیفون تا عرضه‌ی آیفون ۵، همواره تلفن هوشمند خود را در یک نسخه و با یک سایز صفحه‌ی نمایش تولید و روانه‌ی بازار می‌کرد، با معرفی آیفون ۶ تصمیم گرفت علاوه بر افزایش ابعاد نمایشگر، آیفون را بالاخره در دو نسخه‌ی ۴.۷ اینچ، و ۵.۵ اینچی عرضه کند.

df2bcb6f-d9d7-4349-8120-dc3c255861f3

به نظر می‌رسد که این روند نیز در سال ۲۰۱۷ و با معرفی آیفون ۸ دستخوش تغییر شود و کوپرتینویی‌ها با معرفی نسخه‌ی ۵ اینچی تلفن هوشمند خود، عضو جدیدی به خانواده‌ی آیفون اضافه کنند.

شایعات حاکی از آن است که اپل در حال آزمایش استفاده از شیشه در قسمت پشتی هر سه نسخه‌ی ۴.۷، ۵ و ۵.۵ اینچی آیفون‌های جدید خود است و قصد دارد استفاده از بدنه‌ی یکپارچه‌ی فلزی را کنار بگذارد. بر اساس گزارش‌ها احتمال می‌رود نحوه‌ی استفاده از شیشه در آیفون‌های جدید شبیه کاربرد آن در آیفون ۴ و ۴ اس باشد؛ به نحوی که دستگاه همچنان از یک قاب فلزی (از جنس استیل یا آلومینیوم) استفاده کند. همچنین پیش از این در شایعات ادعا شده بود که اپل قصد دارد در آیفون ۸ از نمایشگر OLED با لبه‌ی خمیده و بدون حاشیه استفاده کرده و سنسور اثر انگشت را نیز در نمایشگر ادغام کند.

با توجه به اینکه سال آینده دهمین سالگرد تولد آیفون به شمار می‌رود، احتمال می‌رود اپل تغییرات گسترده‌ای در خانواده‌ی تلفن‌های هوشمند خود ایجاد کند، که عرضه‌ی آیفون ۵ اینچی تنها یک مورد از آن‌ها است.

باوجود اینکه مدت زمان زیادی از عرضه‌ی آیفون ۷ نگذشته، عرضه‌ی آیفون بعدی در سال آینده (که احتمالاً آیفون ۸ نام خواهد گرفت) به قدری از اهمیت بالایی برخوردار است که شایعات پیرامون آن از همین حالا به گوش می‌رسد.

این مطالب هم بخوانید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *