2b9c6253-38a9-4dd3-8b5b-bc741b0f737a
اشتراک

استیو بالمر: مایکروسافت سال ۲۰۱۰ در پی خرید فیسبوک با پرداخت ۲۴ میلیارد دلار بود

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: مایکروسافت 0

استیو بالمر، مدیرعامل سابق مایکروسافت روز جمعه مهمان برنامه‌ای در CNBC بود که طی آن اعلام کرد که مایکروسافت در سال ۲۰۱۰ پیشنهاد خود را برای تصاحب فیسبوک در ازای پرداخت ۲۴ میلیارد دلار ارائه کرده است. بالمر به این نکته اشاره کرده که وی به عنوان مدیرعامل مایکروسافت در آن زمان با مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک تماس گرفته و در خصوص پیشنهاد ۲۴ میلیارد دلاری مایکروسافت گفتگو کرده‌اند.

بالمر در این خصوص گفت:

زاکربرگ به پیشنهاد ما جواب منفی داد. من به نظر وی احترام می گذارم. شما باید در چنین مواردی با یک فروشنده مشتاق روبرو باشید.

باید به این نکته اشاره کرد که نظر منفی زاکربرگ برای حفظ استقلال فیسبوک با در نظر گرفتن شرایط امروز این شبکه‌ی اجتماعی، بسیار منطقی بوده است. فیسبوک در زمان ارائه‌ی پیشنهاد هنوز فرایند عرضه‌ی اولیه سهام و ورود به تالار بورس را پشت سرنگذاشته بود. فیسبوک موفق شد طی عرضه‌ی اولیه سهام خود، سرمایه‌ای ۱۰۰ میلیارد دلاری را به جیب بزند. ارزش امروز فیسبوک بیش از ۳۷۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود. براساس آخرین آمارهای ارائه شده توسط فوربس، زاکربرگ در حال حاضر عنوان چهارمین فرد ثروتمند در دنیا را با در اختیار داشتن قریب به ۵۶ میلیارد دلار مال خود کرده است.

استیو بالمر در حال حاضر مالکیت تیم بسکتبال لس آنجلس کلیپرز را در اختیار دارد. وی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴ مدیرعامل مایکروسافت بود. بالمر با در اختیار داشتن بیش از ۲۸ میلیارد دلار در لیست ثروتمندان جهان، رتبه‌ی پانزدهم را در اختیار دارد.

این مطالب هم بخوانید


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/h54375/domains/technoyab.com/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3078

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *