twi-03-15-16-dorsey-w1000-800x450
اشتراک

افت شاخص بورس برای صنعت تکنولوژی آمریکا بعد از انتخاب ترامپ

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اخبار 0

روز گذشته همانطور که در خبرها خواندید، دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا برگزیده شد که البته انتشار این خبر بهت و حیرت بسیاری را به دنبال داشت.

از طرفی، از چند ماه قبل نیز اهالی دره سیلیکون نگرانی های خود را در مورد تصدی این پست از سوی ترامپ اعلام کرده بودند و حال که این کابوس رنگ واقعیت به خود گرفته و این شرکت ها نگرانی هایشان را به صورت پررنگ تری مطرح کردند؛ برای نمونه شروین پیشه ور کارآفرین ایرانی ساکن کالیفرنیا و از موسسان اوبر اعلام کرد که تمام تلاشش را برای استقلال این ایالت از خاک آمریکا خواهد نمود.

در هر حال شوک ناشی از نتایج این انتخابات پیامدها و جوانب زیادی داشت که شاید به بهترین نحو ممکن در بازار بورس آمریکا نمود یافته باشد.

آنطور که در برخی خبرها آمده وال استریت اوضاع چندان مساعدی ندارد و در میان شرکت های فعال حوزه تکنولوژی شرایط برای اغلب نام های پیشروی صنعت در صبح امروز قرمز بوده است.

twitter-stock-chart

اپل، آلفابت، مایکروسافت، آمازون، فیسبوک، IBM، نتفلیکس، اینتل، تسلا، پی پل، Ebay، اوراکل، لنوو، اچ پی، دل و بسیاری دیگر از اسامی شناخته شده این صنعت با آغاز داد و ستد در بازار بورس آمریکا دچار کاهش شدید شدند و این روند همچنان ادامه دارد.

با این همه توییتر که نقش پررنگی را در این انتخابات ایفا کرد و نوعی تریبون برای نامزدهای انتخاباتی خصوصا ترامپ محسوب می شد با بیش از ۴ درصد افزایش ارزش سهام روبرو گردید.

این مطالب هم بخوانید


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/h54375/domains/technoyab.com/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3078

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *