اشتراک

اولین شاسی بلند آلفارومئو با نام استلویو معرفی شد

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: خودرو 1

چند وقتی بود که از گوشه و کنار تصاویر جاسوسی از اولین شاسی بلند آلفا رومئو با نام استلویو (Stelvio) منتشر می شد. سرانجام با نزدیک شدن به زمان آغاز به کار رسمی نمایشگاه خودروی لس آنجلس نخستین تصاویر و مشخصات این شاسی بلند ایتالیایی در اختیار رسانه ها قرار گرفت.

alfa_romeo-stelvio_quadrifoglio-2018-1280-02

از طراحی ظاهری خودرو شروع می کنیم، جایی که ایتالیایی ها تبحر ویژه ای در آن دارند. استلویو طراحی بسیار جسورانه ای داشته و از ظاهری هیجان انگیز برخوردار است.

نمای جلوی این شاسی بلند شباهت فراوانی با جیولیا دارد و طبق انتظار جلوپنجره مثلثی شکل به همراه چراغ های کشیده و باریک عناصر اصلی این بخش هستند.

alfa_romeo-stelvio_quadrifoglio-2018-1280-09

در نمای جانبی خط شانه عریض و قسمت انتهایی سقف با اسپویلر کوچک خودنمایی کرده و تا حدودی مازراتی لوانته را در ذهن تداعی می کند.

alfa_romeo-stelvio_quadrifoglio-2018-1280-04

در نمای عقب هم طراحی خاص سپر و خروجی های اگزوز در همان نگاه نخست جلب توجه می کنند، ضمن اینکه طراحی چراغ های عقب با زوایای تیز و گرافیک جذاب انتظارات را از این شاسی بلند ایتالیایی بالاتر می برند.

alfa_romeo-stelvio_quadrifoglio-2018-1280-08

در داخل کابین بیشتر بر روی راننده تمرکز شده است. همانند خودروهای فراری دکمه استارت بر روی فرمان قرار گرفته و به نوعی نشان از خصوصیات اسپورت استلویو دارد.

alfa_romeo-stelvio_quadrifoglio-2018-1280-0d

با وجود این نشان دهنده های پشت فرمان نسبتا ساده طراحی شده اند؛ در بین دورشمار و سرعت سنج عقربه ای یک صفحه نمایش ۷ اینچی قرار گرفته که اطلاعات لازم را در اختیار راننده می گذارد.

سیستم اینفوتینمنت استلویو که بصورت استاندارد از اندروید اوتو و اپل کارپلی پشتیبانی می کند، بسته به انتخاب مشتری شامل یک صفحه نمایش ۶.۵ یا ۸.۸ اینچی می شود.

alfa_romeo-stelvio_quadrifoglio-2018-1280-0b

مدل پایه و نسخه Ti این تازه وارد ایتالیایی به همان موتور ۲ لیتری توربوشارژ که بر روی سدان جیولیا نصب شده، مجهز خواهند شد. با این موتور ۲۸۰ اسب بخار قدرت و ۴۱۴ نیوتن متر گشتاور از طریق یک گیربکس ۸ سرعته به هر چهار چرخ منتقل می شوند.

alfa_romeo-stelvio_quadrifoglio-2018-1280-05

آلفا رومئو برای افرادی که به دنبال هیجان بیشتری باشند، نسخه Quadrifoglio استلویو را نیز تدارک دیده؛ این نسخه به موتور ۲.۹ لیتری شش سیلندر تویین توربو مجهز شده که توانایی تولید ۵۰۵ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد.

alfa_romeo-stelvio_quadrifoglio-2018-1280-06

بر اساس ادعای آلفا، Stelvio Quadrifoglio قادر است در عرض ۳.۹ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل در ساعت دست پیدا کند که در صورت تحقق آن را در زمره پرشتاب ترین شاسی بلندها قرار می دهد؛ حداکثر سرعت این شاسی بلند جدید هم ۱۷۷ مایل یا ۲۸۴ کیلومتر در ساعت اعلام شده که رقمی کاملا درخور توجه به شمار می رود.

نکته جالب اینکه برای دستیابی به مصرف سوخت بهینه تر، قابلیت غیرفعال کردن سه سیلندر در مواقع لازم برای موتور تعریف شده است.

alfa_romeo-stelvio_quadrifoglio-2018-1280-07

استلویو در بخش ایمنی نیز دست پر وارد میدان شده و با تعدادی از سیستم های ایمنی فعال و غیرفعال ارایه شده است که از جمله آنها می توان به اخطار برخورد از جلو، ترمز خودکار در مواقع ضروری، کروز کنترل تطبیق پذیر، اخطار خروج از بین خطوط و کنترل نقاط کور اشاره کرد.

این مطالب هم بخوانید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *