apple-invite-guessing-780x602-768x593
اشتراک

اپل در دعوتنامه اش برای مراسم معرفی آیفون ۷ به چه مواردی اشاره دارد؟

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اپل 0

روز گذشته اپل دعوتنامه مراسم معرفی آیفون ۷ را ارسال کرد و تاریخ برگزاری این رویداد مشخص شد. اپل سالانه چند رویداد خبری با حضور اصحاب رسانه و برخی دیگر از افراد مانند توسعه دهندگان برگزار می کند و برای هر یک از آنها نیز، دعوتنامه ای ویژه طراحی می کند و برخی نکات را در آنها جای می دهد که صرفاً افراد ریزبین متوجه آنها می شوند.

دعوتنامه مراسم معارفه آیفون ۷ اما اندکی بیشتر از نمونه های قبلی اش گویاست و طبیعتاً می توانید مشاهده کنید که تمرکز آن بر دوربین آیفون قرار دارد. از یک طرف در متن روی تصویر دعوتنامه می توان عبارت «See you» را مشاهده کرد و از سوی دیگر، تصویر به طور کلی یک افکت مات یا «بوکه» (bokeh) را نمایش می دهد.

Screen-Shot-2016-08-29-at-9.11.22-AM-1-796x424-w600

دستیابی به حالت بوکه یکی از مواردی است که دوربین های موبایل تا کنون به شکل قابل قبول موفق به انجامش نشده اند. علت اصلی این موضوع، اندازه کوچک سنسور به کار رفته در آنهاست. روی کاغذ برای رسیدن به بهترین حالت بوکه، به دیافراگم واید و یک سنسور تصویر برداری بزرگ نیاز دارید. هرچند که این ترفند از اساس یک خطای لذت بخش در مدیریت نور ورودی و متمرکز کردن آن بر روی سنسور است.

هوآوی با پرچمدار کنونی اش که از دو سنسور تصویر برداری برخوردار است، موفق شده بوکه را با استفاده از تغییراتی که در الگوریتم نرم افزاری اعمال کرده، شبیه سازی نماید. در واقع هوآوی با ترفندهای نرم افزای تلاش کرده تا عمق میدان بیشتری در تصاویر به وجود بیاورد. دست کم بیشتر از سایر موبایل ها.

hqdefault-w600

اگر اپل به دنبال آن است تا بتواند با آیفون، حالت بوکه را مانند یک دوربین DSLR ثبت کند، یکی از بهترین راه ها افزودن یک سنسور تصویر برداری اضافه به آیفون است. بر همین اساس گویا شایعات چندان هم بیراه نبوده اند و اپل می خواهد در آیفون ۷ پلاس از دوربین دوگانه بهره گیرد.

از طرف دیگر تم دعوتنامه کاملاً تیره است. این در حالیست که با نگاهی به سایر دعوتنامه های این شرکت، با رنگ هایی روشن، شاد و پرطراوت رو به رو می شوید. چرا این بار اپل به سراغ رنگ مشکی رفته؟ در خوش بینانه ترین حالت، احتمالاً این شرکت به تصویر برداری موبایل در نور کم و افزایش کیفیت در این شرایط اشاره دارد. حالت بوکه که در تصویر قابل مشاهده است، در محیط تاریک (شب) رخ داده که دست یافتن به آن در عکاسی چندان هم ساده نیست.

اما موارد دیگری هم هستند که این بار اپل در دعوتنامه اش به آنها اشاره ای نداشته و همین مسئله تا حدی موجب تعجب است. تم تصویر حالا رنگ مشکی را به نمایش می کشد و چندان دشوار نبود که اپل با نشان دادن چند قطره آب، اشاره ای کوتاه به ضد آب بودن آیفون بعدی کند. مانند تصویر پس زمینه iOS 4.

apple-invite-guessing-780x602-768x593

چنین اشاره ای البته بیش از حد واضح می شد و شاید به همین دلیل بوده که اپل دست به این کار نزده است. البته ویدیوهای زیادی در یوتوب وجود دارند که مقاومت بالای آیفون ۶s در برابر آب را تایید می کنند. با این حال اپل اشاره ای به لفظ مقاوم در برابر آب یا ضد آب در خصوص آیفون ۶ اس نکرده و بیان رسمی این موضوع در خصوص آیفون ۷، چندان عجیب و دور از ذهن نیست.

دست کم بیان چنین موضوعی می تواند ذهن ها را از مسئله حذف درگاه هدفون تا حدی دور کند. وب سایت Cult of Mac هم در تصویر فوق عنوان می کند که اپل در دعوتنامه خود به حذف شدن درگاه هدفون اشاره دارد.

این مطالب هم بخوانید


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/h54375/domains/technoyab.com/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3078

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *