elon-musk-interplanetary-transport-system
اشتراک

ایلان ماسک می گوید تشکیل تمدن انسانی روی مریخ به ۴۰ الی ۱۰۰ سال زمان نیاز دارد

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اخبار 0

«ایلان ماسک» چند ساعت قبل از برنامه اش برای سفر به مریخ پرده برداشت و جزئیاتی را در مورد سیستم حمل و نقل بین سیاره ای منتشر ساخت. این سیستم قادر است ۱۰۰ نفر را به سیاره سرخ برساند، اما همان طور که می دانید هدف نهایی این کمپانی و دیگر سازمان های فضایی، استقرار دائمی روی این کره و تشکیل تمدنی انسانی است.

«ماسک» می گوید از زمان فرود اولین انسان روی کره مریخ تا تشکیل تمدنی خودکفا و کامل، به ۴۰ الی ۱۰۰ سال زمان نیاز داریم. او در کنفرانس بین المللی فضانوردی با معرفی فضاپیماهایی که هرکدام قادرند بیش از ۱۰۰ نفر را جابجا کنند، اعلام کرد:

اگر حداقل تعداد لازم برای خودکفایی روی کره مریخ و تشکیل تمدن یا یک میلیون نفر در نظر بگیریم، با احتساب اینکه هر ۲ سال یک بار قادر به پرتاب فضاپیماهایی با ظرفیت ۱۰۰ نفر هستیم، نهایتاً به ۱۰ هزار سفر بین سیاره ای نیاز خواهیم داشت.

در حال حاضر احتساب ۱۰۰ نفر در هر سفر عددی معقول به نظر می رسد، اما احتمالاً به مرور زمان، این تعداد اضافه شده و به ۲۰۰ نفر یا بیشتر برسد، تا هزینه سفر به ازای هر نفر کاهش یابد.

به هر حال ۱۰ هزار سفر تعداد بسیار زیادی است، بنابراین ما در نظر داریم نهایتاً حدود ۱۰۰۰ فضاپیما بسازیم، که البته زمان زیادی می طلبد. با احتساب تمامی این موارد، به عقیده من از زمان اولین سفر به مریخ تا تشکیل تمدن یک میلیون نفری، بین ۴۰ تا ۱۰۰ سال زمان نیاز خواهیم داشت.

گفتنی است کمپانی SpaceX در این مراسم از «سیستم حمل و نقل بین سیاره ای» رونمایی کرد که به لحاظ تئوری می تواند انسان را با هزینه ۲۰۰ هزار دلار به ازای هر نفر به سیاره سرخ برساند. پیش از این برآورد هزینه برای ارسال یک نفر انسان به مریخ بالغ بر ده ها میلیارد دلار بود. البته هنوز بسیاری از ابعاد این پروژه مبهم است، و انتظار می رود در آینده شاهد جزئیات بیشتری از آن باشیم.

این مطالب هم بخوانید


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/h54375/domains/technoyab.com/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3078

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *