s-aolcdn-com-w600-8
اشتراک

برنده پروژه جمع سپاری ZTE اعلام شد؛ موبایلی با قابلیت دنبال کردن حرکات چشم

میلاد نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اخبار 0

چندی پیش بود که کمپانی ZTE از پروژه ای جمع سپاری به نام CSX رونمایی کرد و از مردم خواست تا ایده های خود در رابطه با موبایل هوشمند جدیدی و متمایز از نمونه های بازار را با سایر مردم به اشتراک بگذارند. پس از جمع آوری ایده ها، به مردم اجازه داده شد تا به ایده های مورد توجه خود رای دهند و حالا برنده پروژه، موبایلی با قابلیت چسبیدن به هر سطح و دنبال کردن حرکات چشم است.

این طرح مفهومی که بیش تر از ۳۶ درصد آرای مردم را مال خود کرد، از دو دوربین در پایین و بالای پنل جلویی موبایل بهره می برد که امکان دنبال کردن حرکات چشم را فراهم می آورد. علاوه بر این، نمایشگر دستگاه می تواند به دو بخش تقسیم شود و هر قسمت، تصویر را برای زاویه خاصی نمایش دهد تا امنیت محتویات افزایش یابد.

screenshot2016-10-20at10-22-19am-w600

گذشته از این ها، در بخش پشتی دستگاه می تواند به گونه ای طراحی شود که به هر سطحی چسبیده و دقت و ثبات سیستم دنبال کردن حرکات چشم را افزایش دهد. طراح این موبایل مفهومی امیدوار است که بتوان به کمک سیستم دنبال کردن حرکات چشم، به اسکرول صفحات وب یا کتاب ها و نیز عوض کردن ویدیوهای در حال پخش پرداخت.

screenshot2016-10-20at10-37-32am-w600

ناگفته نماند که ZTE از حالا توسعه و تولید این محصول را آغاز کرده و امیدوار است در تاریخی نامعلوم از سال ۲۰۱۷ میلادی، قادر به عرضه عمومی آن باشد. با این حال، ماهیت جمع سپاری دستگاه در همین جا به پایان نمی رسد و ZTE می خواهد انتخاب نام، رنگ و ماده مورد استفاده برای ساخت دستگاه را نیز به مردم بسپارد.

این مطالب هم بخوانید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *