ashampoo_snap_20160927_21h39m23s_004_
اشتراک

تصاویر طرح مفهومی سرفیس فون با صفحه نمایش ۶ اینچی منتشر شد

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: مایکروسافت 0

در دو سه سال اخیر شاهد صحبت ها و گمانه زنی های بسیاری در راستای تلفن همراه انقلابی مایکروسافت یعنی سرفیس فون بوده ایم و تا حد زیادی مطمئنیم که در بهترین حالت سال آینده مایکروسافت از این گوشی هوشمند رونمایی خواهد کرد. انتظارات از سرفیس فون به خصوص از طرف طرفداران مایکروسافت بسیار بالاست و امید به این دارند که مایکروسافت با این دستگاه بتواند جایگاه شایسته ای را در بازار تلفن های هوشمند در اختیار بگیرد. با اینکه ویندوزفون در رده ی سوم سیستم عامل های موبایل قرار دارد اما فاصله ی سهم این سیستم عامل با اندروید و iOS که در رده ی اول و دوم قرار دارند بسیار زیاد است و شاید سرفیس فون برگ آخر مایکروسافت برای بقا در دنیای گوشی های هوشمند باشد. در حالی که تاکنون کانسپت های زیادی از سرفیس فون منتشر شده، اکنون شاهد طرح مفهومی دیگری از این گوشی ویندوزی هستیم که مانند اکثر طرح های مفهومی بسیار جاه طلبانه به نظر میرسد. همراه ما باشید.ashampoo_snap_20160927_21h37m48s_001_

سری سرفیس مایکروسافت در بخش نوت بوک و تبلت توانست موفقیت های چشمگیری را برای ردموندی ها رقم بزند اما قطعا زمینه های مذکور تفاوتی در جایگاه مایکروسافت در بین سازندگان گوشی های هوشمند حاصل نکرد. همان طور که گفته شد این اولین طرح مفهومی از سرفیس فون نیست و ممکن است این گوشی شبیه هر کدامیک از این طرح ها باشد و در عین حال ممکن است به هیچ کدام شباهتی نداشته باشد. سرفیس فون جدید توسط Bartlomiej Tarnowski، طراح لهستانی طراحی شده است و با ویژگی هایی از جمله کاور تایپ و قلم سرفیس کمی متفاوت از دیگر طرح های این دستگاه است اما همچنان بسیار زیبا به نظر میرسد.

ashampoo_snap_20160927_21h38m42s_003_

قلم سرفیس انتظار میرود بر خلاف قلم سری نوت سامسونگ در بالای دستگاه جای بگیرد. مسئله ای که در مورد کاور کیبورد سرفیس در این طرح وجود دارد این است که در دنیای واقعی این کیبورد به چه بخشی از سرفیس فون متصل خواهد شد اما از این موضوع که بگذریم طرح یک کیبورد تاشو برای یک گوشی ۶ اینچی مطمئنا محتمل تر از وجود یک کیبورد فیزیکی همراه دستگاه است. در هر صورت مطمئنا حس تایپ کردن با یک کیبورد با دکمه های مکانیکی بسیار بهتر از تایپ در صفحه ی لمسی است که ممکن است تایپ بدون نقص را کمی دور از ذهن کند.

ashampoo_snap_20160927_21h39m23s_004_

اما بیائید کمی با دقت بیشتری به این طرح مفهومی نگاه بیاندازیم. سنسور هایی که با رنگ آبی در لبه ی سمت راست صفحه نمایش قرار گرفته اند را مشاهده میکنید که احتمالا نیت طراح، جایگزینی این سنسور ها با دکمه های فیزیکی بوده است. این ایده به طور کلی جالب به نظر میرسد اما نحوه ی عملکرد این سنسور ها سوال بزرگیست که توضیحی درباره ی آن داده نشده است. در همین بخش صفحه نمایش، شاهد طراحی بدون حاشیه پنل هستیم که در اکثر طرح های مفهومی امروزی وجود دارند. به طور مشخصی در این ویژگی طراحان و کاربران تفاهم دارند و به احتمال زیاد دست کم این ویژگی در تمامی گوشی های هوشمندی که در آینده ی نزدیک وارد بازار خواهند شد، مشترک خواهد بود. در حالی که شاهد سنسوراثر انگشت در هیچ جایی از این طرح از سرفیس فون نیستیم، احتمالا طراح سنسور را در زیر صفحه نمایش در نظر گرفته است.

ashampoo_snap_20160927_21h39m37s_005_

در نهایت باید گفت که این طرح های امیدوار کننده در حالی منتشر میشوند که بخش موبایل مایکروسافت اوضاع مناسبی ندارد. در گزارشی که اخبرا منتشر شد، ردموندی ها ۱۸۵۰ کارمند بخش موبایل را اخراج کرده اند و گفته میشود که بخش موبایل کمپانی به حالت تعطیلی در آمده است. این اتفاقات بد ممکن است حتی تصمیم مایکروسافت را برای ساخت سرفیس فون تغییر دهد. برای روشن شدن این ابهامات تنها میتوان صبر کرد.

این مطالب هم بخوانید


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/h54375/domains/technoyab.com/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3078

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *