sony-ps4-slim-neo-2016-1716-w600
اشتراک

سونی از پلی استیشن پرو پرده برداشت؛ قدرتمندترین کنسول جهان تا به امروز [بروزرسانی شد]

میلاد نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: سونی 1

پس از انتظارات فراوان، سرانجام ژاپنی ها طی رویداد پلی استیشن میتینگ از پلتفرم میان نسلی خود پرده برداشتند. این کنسول که با نام رمز پلی استیشن نئو شناخته می شد، اکنون «پلی استیشن ۴ پرو» (PlayStation 4 Pro) نام داشته و بر اساس گفته مارک سرنی، معمار پلی استیشن ۴، به پردازنده ای گرافیکی دو برابری نسبت به کنسول اصلی مجهز است.

همان گونه که پیشتر شایعه شده بود، پلی استیشن پرو بازی ها را با کیفیت ۴K و قابلیت HDR اجرا خواهد کرد. البته همچنان بازیکن هایی که تلویزیون های Full HD دارند می توانند از عناوین پلی استیشن پرو لذت ببرند. جالب اینجاست ژاپنی ها نام کنسول را به خاطر گیمرهای حرفه ای انتخاب کرده اند. بنابراین پلی استیشن پرو بیشتر هاردکورها را هدف قرار داده است.

 sony-ps4-slim-neo-2016-1716-w600

نمایی از پلی استیشن پرو که به خاطر شمایل خود [چندین طبقه بودن] بین بعضی کاربرها به تمسخر گرفته شده است

مارک سرنی بار دیگر اشاره کرد که بازی های پلی استیشن پرو و پلی استیشن ۴ مشترک هستند و شاهد هیچ گونه انحصاری نخواهیم بود. همچنین قابلیت امکان اشتراک اطلاعات بین هر دو کنسول را خواهید داشت. به واسطه سخت افزار قدرتمندتری که این دیوایس دارد هم هارد کنسول به صورت پیش فرض یک ترابایت است.

سونی بعدها به نمایش چندین عنوان پرداخت تا کیفیت واقعی دستگاهش را به نمایش بگذارد. بر اساس گفته ژاپنی ها، بازیکن ها می توانند از دهم نوامبر [۲۰ آبان] پلی استیشن پرو را با قیمت ۴۰۰ دلار خریداری کنند. با توجه به این که هزینه خرید پلی استیشن اسلیم ۳۰۰ دلار است، قیمت پلتفرم میان نسلی سونی منطقی به نظر می رسد.

این مطالب هم بخوانید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *