smart-contact-lens-600x450
اشتراک

شریک گوگل از تأخیر در تست نهایی لنزهای تماسی هوشمند خبر داد

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اخبار 2

شرکت سوئیسی Novartis که شریک بخش Verily Life Sciences آلفابت برای تولید لنزهای تماسی هوشمند به شمار می رود، امروز اعلام کرد برخلاف زمان بندی اولیه، نمی تواند تست نهایی لنزهای تماسی مجهز به فوکوس خودکار را در سال ۲۰۱۶ به اجرا درآورد.

سخنگوی کمپانی مورد بحث در این رابطه اعلام داشت:

هنوز زود است که بگوییم تست های بالینی این لنزها روی انسان چه زمانی آغاز می شود. این فرایند به لحاظ فنی بسیار پیچیده بوده و ما به همراه گوگل، هر روز به پیشرفت های متعددی دست می یابیم.

گفتنیست این لنزها به گونه ای طراحی شده اند که با فراهم ساختن فوکوس خودکار، اختلال دوربینی را برطرف می سازند. همچنین Novartis و لایف ساینسز روی پروژه دیگری نیز فعالیت دارند که لنزهای هوشمندی با قابلیت تشخیص سطح قند خون را فراهم می سازد، اما وضعیت این برنامه نیز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

البته اینگونه تأخیرها برای پروژه های مورد بحث کاملاً طبیعی است، زیرا هر دو مورد می توانند آینده خدمات پزشکی و بهداشتی را کاملاً دستخوش تغییر نمایند، و به هیچ وجه نمی توان در مورد این دستاوردهای انقلابی و حساس، به زمان بندی دقیقی پایبند بود.

شرکت سوئیسی اعلام کرد در زمان مناسب، اطلاعات بیشتری را در مورد اجرای آزمایشی این طرح منتشر خواهد ساخت. بنابراین به نظر نمی رسد به این زودی ها شاهد حضور لنزهای تماسی هوشمند در دنیای پزشکی باشیم.

این مطالب هم بخوانید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *