tsmc-managed-to-secure-a10-order-from-apple-491665-2-copy-800x450
اشتراک

به لطف اپل، ارزش سهام کمپانی TSMC به بالاترین حد تاریخش رسیده است

میلاد نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اپل 1

گزارش های اقتصادی نشان می دهد بزرگترین چیپ ساز مستقل دنیا، TSMC، در سال ۲۰۱۶ در حدود ۳۲ درصد رشد ارزش سهام داشته و به بالاترین حد خود در تاریخ رسیده است.

این کمپانی بزرگ که در حال حاضر نزدیک به ۱۵۶ میلیارد دلار ارزش دارد، حدود ۱۶ درصد از ارزش سهام بازار کشور تایوان را در اختیار داشته و در حال حاضر هیچ کارشناس و تحلیلگر اقتصادی فروش سهام آن را پیشنهاد نمی کند.

در حالی که این شرکت در رقابت دائمی با کمپانی های بزرگی مانند اینتل قرار دارد، باید گفت TSMC اغلب سوددهی و رشد سهامش را مدیون تامین قطعات لازم برای چیپست پردازنده های A10 آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس است.

علاوه بر این گفته می شود نسل چیپ های مجتمع ۱۰ نانومتری TSMC تنها یک گام تا تولید انبوه فاصله داشته و به احتمال زیاد در پردازنده های A11 اپل برای آیفون ۸ سال آینده استفاده خواهد شد.

گفتنی است با مشکلاتی که پیرامون ماجراهای گلکسی نوت ۷ برای سامسونگ رخ داد و کاهش اعتماد و ارزش سهام کمپانی کره ای را موجب شد، اغلب سازمان های اقتصادی و تحلیلی معتقدند سهام TSMC از این میزان هم بالاتر خواهد رفت.

با همه این تفاسیر، برخی از کارشناسان به TSMC هشدار داده اند که این کمپانی بیش از اندازه به آینده تلفن های هوشمند اپل وابسته بوده و چنانچه هر اتفاق بدی در زمینه فروش آیفون در سال آینده رخ دهد، تاثیر مستقیم و بزرگی روی آنها خواهد گذاشت.

این مطالب هم بخوانید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *