95dd7d2f63af11a7c8607d7127dd6972_l
اشتراک

مقایسه اکس باکس وان اس با پلی استیشن ۴ پرو

میلاد نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: سونی 1

در حالی که نزدیک یک ماه از رونمایی جدیدترین نسخه از کنسول بازی شرکت مایکروسافت یعنی اکس باکس وان اس می گذرد چند روز پیش سونی نیز از دو نسخه کنسول پلی استیشن ۴ خود رونمایی کرد. از دو کنسولی که سونی رونمایی کرد یکی نسخه ای ارزان قیمت با مشخصات سخت افزاری یکسان و دیگری نسخه ای تقویت شده با اضافه شدن پسوند Pro بود. اگرچه پلی استیشن ۴ پرو تا دو ماه دیگر وارد بازار نخواهد شد اما خالی از لطف نیست مشخصاتی که از این نسخه تقویت شده جدیدترین کنسول بازی سونی را با جدیدترین نسخه موجود از کنسول بازی اکس باکس مایکروسافت مقایسه کنیم.

اول از هر چیز لازم است یادآوری کنیم که اکس باکس وان اس قدرتمند ترین نسخه کنسول اکس باکس وان مایکروسافت نیست و طبق برنامه ریزی های این شرکت یک نسخه تقویت شده از این کنسول هم معرفی خواهد شد. با این حال اکس باکس وان اس جدیدترین نسخه معرفی شده از کنسول بازی شرکت مایکروسافت است که می توانیم آن را با جدیدترین کنسول بازی شرکت سونی مقایسه کنیم. در جدول زیر مشخصات این دو کنسول را در کنار هم مشاهده می کنید.

468pxps4pvxb1s

 مشخصات PS4 Pro Xbox One S
قیمت (دلار) ۳۹۹ ۲۹۹, ۳۴۹, ۳۹۹
حافظه دستگاه ۱ TB ۵۰۰ GB, 1TB, 2TB
بازی های پشتیبانی شده تمامی بازی های PS4 تمامی بازی های Xbox One و ببازی هایXbox360برنامه ریزی شده برای این کنسول
قابلیت Streamingدر حالت HDR دارد دارد
قابلیت اجرای بازی در حالت HDR تنها برای بازی هایی که از این حالت پشتیبانی میکنند تنها برای بازی هایی که از این حالت پشتیبانی میکنند
Blu-ray درایو BD x6 CAV
DVD 8X CAV
۴K UHD Blu-ray
۴K BRPlayback
ابعاد (اینچ) ۱۲.۸x 2x 11.6 ۱۱.۵x  ۲.۵x 9
کیفیت ویدئوی خروجی HDR Color
۴K Video / Games
HDR Color
۴K Video
دسته بازی همراه کنسول ۱ Updated
DualShock 4
۱ XB1 Slim Controller
تاریخ عرضه November 10, 2016 August 2016

 همانطور که مشاهده می کنید هر کنسول در زمینه هایی مختلف نسبت به یکدیگر برتری هایی دارند اما این ها فقط حرفای روی کاغذ و بر اساس آمار و ارقام می باشد و برای مقایسه اصلی باید منتظر ورود کنسول سونی به بازار باشیم تا بتوان این دو غول دنیای کنسول های بازی را رو در رو با یکدیگر مقایسه کرد.

این مطالب هم بخوانید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *