cf154a5c-a423-4a14-885e-e4863b8ace02-620x414
اشتراک

میتسوبیشی GT-PHEV از نسل جدید تکنولوژی هیبریدی رونمایی کرد

میلاد نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: خودرو 1

بر اساس یک عادت آزاردهنده، کمپانی میتسوبیشی (Mitsubishi) همواره کانسپت‌های بسیاری را به نمایش در می‌آورد درحالی‌که به ندرت از خودروهای جدید خود رونمایی می‌کند. این خودروساز ژاپنی در نمایشگاه خودروی پاریس ۲۰۱۶ جدیدترین کانسپت خود را با نام میتسوبیشی GT-PHEV معرفی کرد.

خودروی Ground Tourer-PHEV) GT-PHEV) با نسل جدید تکنولوژی هیبریدی پلاگین ساخته شده که شامل یک باتری با ظرفیت بالا، سه موتور الکتریکی و یک موتور احتراق داخلی می‌شود. یکی از موتورهای الکتریکی در قسمت جلوی خودرو قرار گرفته و برای به حرکت در آوردن چرخ‌های جلو به موتور احتراق ۲.۵ لیتری کمک می‌کند. دو موتور الکتریکی دیگر نیز در قسمت عقب خودرو جای گرفته و چرخ‌های عقب را به حرکت درمی آورد. به این ترتیب با همکاری این موتورها یک سیستم انتقال قدرت به چهار چرخ هیبریدی به وجود می‌آید. گفته شده که مشابه این سیستم در خودروی میتسوبیشی Outlander PHEV نیز قرار گرفته با این تفاوت که در آن از یک موتور الکتریکی در قسمت عقب استفاده شده است.

cf154a5c-a423-4a14-885e-e4863b8ace02-620x414

میتسوبیشی GT-PHEV به وسیله یکی از موتورهای الکتریکی خود توانایی طی کردن ۱۲۰ کیلومتر را دارد و با استفاده از باک پر از گاز این مسافت تا ۱۰ برابر افزایش می‌یابد. همچنین باتری این خودرو از ظرفیت ۲۵ کیلووات ساعت برخوردار است. به این ترتیب به لطف یک سیستم هماهنگ و یکپارچه، هر چهار پیشرانه این خودرو در جهت بهبود پایداری و تأمین گشتاور مورد نیاز فعالیت می‌کنند.

ab4fd151-25e7-4d0e-b2fe-243e27e06962-620x414

هنوز مشخص نیست که میتسوبیشی GT-PHEV در چه زمانی به مرحله تولید و عرضه خواهد رسید

هنوز حرفی از تولید میتسوبیشی GT-PHEV زده نشده و مشخص نیست که آیا این محصول هم فقط در حد یک کانسپت باقی می‌ماند یا خیر؟ کمپانی میتسوبیشی این خودرو را یک شاسی بلند گران‌قیمت معرفی کرده که برای مسافت‌های طولانی طراحی شده است. احتمال دارد که این شیوه طراحی در نسل آینده خودروی Outlander و یا Montero که در بازارهای جهانی با نام Pajero شناخته می‌شود نیز مورد استفاده قرار گیرد.

این مطالب هم بخوانید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *