897efb44ea3fc69c0cf2c3a6b1307f61_l
اشتراک

ناسا کشف آب بر روی قمر اروپا را تائید کرد

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اخبار 0

وز گذشته سازمان فضایی آمریکا، ناسا، به صورت رسمی اعلام کرد که نتیجه تحقیقات این سازمان بر روی داده های به دست آمده توسط تلسکوپ فضایی هابل که از سال ۲۰۱۲ در جریان بوده، وجود آب به صورت بخار را بر روی سطح قمر اروپا، یکی از قمرهای زحل، تائید کرده است.

ناسا در بیانیه خود اعلام کرد که شواهد به دست آمده از تلسکوپ فضایی هابل نشان می دهند بخار آب بر روی سطح یخ زده اروپا مشاهده شده که بیشتر آن در قطب جنوب این قمر به چشم می خورد. همچنین به این نکته نیز اشاره شده است که آب به صورت مایع نیز روی اروپا وجود دارد که زیر لایه ای چندین مایلی از یخ پنهان شده است. اطلاعات نشان می دهند ستون هایی از آب مایع از فاصله ۲۰۰ کیلومتری سطح اروپا به سمت آن حرکت می کنند و سپس با ورود به جو، مجددا به صورت باران روی سطح آن فرو می ریزند. ناسا اعلام کرده است که در سه بازه زمانی متفاوت در ماه های ژانویه، مارس و آپریل ۲۰۱۴ این اثرات را مشاهده کرده و در نتیجه می توان گفت فرآیند بارش باران از قطرات آب به صورت مداوم بر روی اروپا رخ می دهد. از سال ۲۰۱۴ تا کنون نیز مشاهدات متعددی به کمک تلسکوپ فضایی هابل انجام شده که صحت اتفاق را تایید می کند. این تحقیقات می توانند امیدها را برای کشف پایگاه دیگری برای زندگی خارج از جو زمین زنده کنند. در حال حاضر سیاره مریخ و قمر اروپا دو محل مورد علاقه دانشمندان برای انجام تحقیقات بیشتر در خصوص ایجاد پایگاه هایی برای زندگی انسان به حساب می آیند.

این مطالب هم بخوانید


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/h54375/domains/technoyab.com/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3078

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *