9a53b731-f997-4d73-92fe-2b7aa3c6886c
اشتراک

نوکیا ادعا می‌کند: ارائه اینترنتی دو هزار برابر سریع تر از Verizon Fios

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اخبار 0

شرکت Verizon Fios تقریبا هر ماه عنوان سریع‌ترین ISP را در لیست سرعت Netflix به خود اختصاص می‌دهد. گاهی اوقات ISPهای دیگری جای ورایزون را می‌گیرند، اما برتری آنها هیچ‌گاه دوام زیادی ندارد. البته برخی از افراد معتقدند که چنین لیست‌هایی دقیق نیست و بیش از حد ساده به نظر می‌رسد.

baa428a6-6f4a-459c-a055-28ffbb9fb191

با این حال نمی‌توان از این حقیقت چشم‌پوشی کرد که سرعت اینترنتی که Verizon Fios ارائه می‌دهد، بسیار بالا است، در حال حاضر حداکثر سرعتی که این ISP ارائه می‌دهد در حدود ۵۰۰ مگابیت بر ثانیه است. این میزان از سرعت در حدود هزار برابر سریع‌تر از اینترنت Dial-Up است.

البته گوگل فایبر با سرعت ۱ گیگابیت بر ثانیه‌ای خود در این زمینه پیشرو است، با این وجود به دلیل آنکه در حال حاضر ISP یاد شده، قادر به سرویس‌دهی در شهرهای زیادی نیست، بنابراین رقیبی جدی برای ورایزون فیوس محسوب نمی‌شود. اما تصور کنید که امکان استفاده از اینترنتی باشید که در برابر آن، سرویسی که ورایزون فیوس ارائه می‌دهد، حس اینترنت Dial-Up را به شما القا کند. این دقیقا چیزی است که نوکیا ادعای دستیابی به آن را دارد.

bf6a7e67-e43c-4cae-81fe-e011855711e3

براساس گزارش وب‌سایت ZDNet، نوکیا در حال کار روی تکنیکی موسوم به شکل‌دهی احتمالاتی منظومه (PCS) است که به آن امکان دستیابی به سرعتی معادل ۱ ترابیت بر ثانیه را می‌دهد. این سرعت تقریبا ۱۰۰۰ برابر سریع‌تر از سرویس‌های گوگل فایبر و ورایزون فیوس است، بنابراین چنانچه نوکیا موفق به ارائه‌ی چنین سرعتی شود، سرویس‌‌های فعلی ISP‌های یاد شده، در برابر آن همانند Dial-Up خواهد بود.

این مطالب هم بخوانید


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/h54375/domains/technoyab.com/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3078

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *