Samsung-Galaxy-Note-7-13-796x597-w600-600x450
اشتراک

کاربران توییتر به اتهام موتورولا نسبت به سامسونگ واکنش نشان دادند

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اخبار 0

شرکت های حوزه فناوری عادت به کپی برداری از روی یکدیگر برای بهتر جلوه دادن خود هستند. کافی است یک ویژگی با استقبال مواجه شود تا کمپانی های دیگر سریعا آن را در موبایل های بعدی خود پیاده سازی کنند. نمایشگر همیشه روشن اما این روزها سوژه بحث موتورولا و سامسونگ است.

روز گذشته خواندید کمپانی موتورولا در حساب کاربری توییتر خود نوشت که در کدام کهکشانی (اشاره به نام موبایل های سامسونگ)، دزدیدن ویژگی های جالب رقیبان بی مورد است و در جواب چندین کاربر توییتر به موتورولا تاریخ را یادآوری کردند.

Capture-w600

Moto X یکی از اولین تلفن هایی بود که از ویژگی نمایشگر همیشه روشن بهره می برد و حالا سامسونگ تصمیم گرفته تا در پرچمدارهای جدید خود نیز این ویژگی را داشته باشد اما نکته این است که Moto X در این زمینه اولین نبوده و پیش از آن، نوکیا چنین قابلیتی را با سیستم عامل سیمبین در موبایل های خود داشت.

نه تنها این قابلیت روی تلفن همراه N9 دیده می شد، بلکه بعدها و با آمدن سری لومیا، ویژگی Glance Screen روی لومیا ۹۲۵ فعال بود که تقریبا عملکردی مشابه با نمایشگر همیشه روشن داشت و نکته جالب اینکه زمان عرضه این تلفن، چند ماه پیش از عرضه Moto X به بازار بوده.

Captu1re-w600

البته مشکل فقط به همین یک مورد خلاصه نمی شود. موتو اکس به معنای حقیقی، نمایشگر همیشه روشن ندارد و فقط با نوتیفیکیشن های جدید یا در صورت تکان دادن دست در بالای نمایشگر فعال می شود اما سامسونگ، به معنای واقعی از نمایشگر همیشه روشن بهره می برد ولی تفاوت این است که نمی توان نوتیفیکیشن ها را در آن حالت مشاهده کرد.

در هر صورت، نکته اخلاقی ماجرا این است که پیش از متهم کردن دیگران، باید از صحت کار خود مطمئن شد.

این مطالب هم بخوانید


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/h54375/domains/technoyab.com/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3078

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *