13753cd738346ce104a8d1327512bcbd L - 10 چیز کوچکی که مردم شما را با آنها قضاوت میکنند
اشتراک

۱۰ چیز کوچکی که مردم شما را با آنها قضاوت میکنند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

شاید باور شما مانند اکثریت این باشد که مردم اغلب براساس محتوای کلام ما و میزان دانشی که از خود در میان صحبت هایمان نشان میدهیم ما را قضاوت میکنند. اما واقعیت چیز دیگری است. اصولاً ما در اولین برخوردها، با جستجو در ظاهر و واکنش های افراد به دنبال شناختی ابتدایی از آنها هستیم. در حقیقت غالب قضاوت های ما از روی چیزهای کوچیکتر و ظریف تر است. اما این چیزهای کوچک که روانشانسی و شخصیت فرد را نشان میدهد، چه هستند؟ در این مطلب با ۱۰ مورد کوچکی که باعث قضاوت اطرافیان در اولین ملاقات، نسبت به ما میشود آشنا میشویم. با ما همراه باشید.

۱. میزان تمیز و مرتب نگه داشتن خانه تان

یک مطالعه اخیراً در بریتانیا نشان داده است که تنها ۲۶ ثانیه برای بازیدکنندگان طول میکشد تا شما را براساس وضعیت خانه تان مورد قضاوت قرار دهد. ظاهراً اولین قاضی آنها بینی است. بوی خانه شما بزرگترین عامل در یک ذهنیت و تصویرسازی مثبت است. دومین مورد بهم ریختگی فضای خانه است. که شامل ریخت و پاش و نامنظم بود کفش ها، لباس ها و کتاب ها و روزنامه ها میشود.

۲. استایل شما در هنگام سلفی گرفتن

تحقیقات نشان داده که مردم قضاوت های زیادی در مورد مدل سلفی گرفتن شما میکنند. معمولا بیشتر فرضیات آنها اشتباه است. (برای مثال تنها بودن در عکستان به این معنی نیست که شما عصبی هستید) اما مردم معمولا بر اساس تجربه در مورد احساسات مثبت در عکس های سلفی درست فکر میکنند.

۳. سلیقه شما در موسیقی

با استناد به مطالعه ای در سال ۲۰۰۳، میتوان گفت که مردم براساس نوع موسیقی که گوش میدهند، یکدیگر را قضاوت میکنند. این مطالعه نشان داد که افرادی که موسیقی های “بازتاب دهنده و تلفیقی” گوش میدهند، تمایل به تجربیات جدید و آزادی خواهی سیاسی دارند.  کسانی که موسیقی با ریتم بالا و معمول را دوست دارند افرادی بطور کلی برونگرا و پرتحرک اند.

۴. رنگ مورد علاقه شما

72488778 300x198 - 10 چیز کوچکی که مردم شما را با آنها قضاوت میکنند

نظریاتی در مورد رنگ انتخابی شما و ربط آن به شخصیتتان وجود دارد. به عنوان مثال اگر رنگ مورد علاقه شما قرمز است؛ رضایت و شادی کامل فیزیکی و جسمی هدف مطلوب و نهایی شماست. و یا اگر رنگ مورد علاقه شما زرد است، شما نیازمند نظم منطقی و ارزش های فردی خود هستید. اما روانشناس موسسه PMP، برناردو تیرادو این نظریه را تکمیل کرده است. او میگوید: دوستداران رنگ قرمز، سرسخت و مصمم اند در حالی که دوستداران رنگ زرد، از یادگیری لذت میبرند و براحتی خوشبختی را پیدا میکنند.

۵. طرفداری گربه یا سگ بودن شما

“کسانی که گربه دوست ندارند، مشکلاتی مربوط به کنترل دارند.”، “از رنانی که سگ های بزرگ دوست دارند، دوری کنید. آنها اغلب به دنبال روابط با ثبات و طولانی مدت نیستند.” اینها قضاوت مردم در مورد طرفداران گربه و سگ است. در همین مطالعه نتایج نشان داد، افرادی که سگ را ترجیح میدهند، به طور کلی پر انرژی و اجتماعی تر هستند، در حالیکه طرفداران گربه اغلب درونگرا و حساس اند.

۶. نوع کفشی که میپوشید

در این تحقیق عده ای معتقدند، چک کردن کفه کفش، سرنخ هایی از شخصیت فرد به شما میدهد. “افرادی که اعتماد به نفس کمتری دارند، هنگام ایستادن با راه رفتن به جلو خم میشوند و بیشتر وزن خود را در جلوی پای خود میاندازند، مانند شخصی که آماده است برای سریع حرکت کردن”، “افرادی که اعتماد به نفس بیشتری دارند، بیشتر به عقب تکیه میدهند. آنها بیشتر وزن خود را روی پاشنه ها وارد میکنند تا روی قسمت جلویی پا.” با گذشت زمان، سبک ایستادن و راه رفتن، اثر خود را در حالت کفش نشان میدهد. افرادی کع اطمینان بیشتری به خود دارد پاشنه کفششان فرسوده تر است و برعکس.

۷. رفتارتان با حیوانات

BlogBanner 300x141 - 10 چیز کوچکی که مردم شما را با آنها قضاوت میکنند

open hand and titmouse

قابل پیش بینی است که اگر فردی در برخورد با حیوانات خانگی (اگر حیوان به شیوه دوستانه نزدیک شود)، برخورد خوب و دوستانه ای داشته باشد، آن شخص بطور طبیعی خوش رو، خوش اخلاق و اجتماعی است.

۸. زمانی که طول میکشد تا شما سوال بپرسید

حتی اگر شخص، هیچ چیزی در مورد خودش در مکالمه نگوید، شما باز هم میتوانید در مورد شخصیت آن چیزی بفهمید. هنگامی که شخصی را برای اولین بار میبینید، چه مدت طول میکشد تا او از شما سوالی بپرسد یا شما از اون سوال بپرسید. این به شما کمک خواهد کرد تا شما تشخیص دهید این افراد شنونده ی خوبی هستید و یا عاشق صحبت کردن.

۹. تیپ و نحوه لباس پوشیدن شما

در تحقیقی در سال ۲۰۱۳، محققان به شرکت کنندگان ۵ ثانیه زمان دادند تا به عکسهایی با چهره ناشناس دو گروه از مردان نگاه کنند. مردانی که کت و شلواری متناسب با سایز آنها دوخته شده بود، به تن داشتند و مردانی که کت و شلوار آماده به تن داشتند. مطمئناً با افرادی که کت شلوار دوخته شده به تن داشتند، در اعتماد به نفس، موفقیت و درآمد بالا امتیاز بیشتری دادند.

۱۰. چگونگی استفاده از فضای میز کارتان

پژوهشی در سال ۲۰۱۴ نشان داد که مردم قضاوت بسیار درستی در مورد شخصیت شما، براساس نظم میزکار و اتاق شما دارند. به عنوان مثال ناظران فرض میکنند که افراد وظیفه شناس اتاق و میز کار خود تمیز و سازمان یافته نگه میدارند. (که این فرض به طور کلی درست است.) ناظران همچنین حدس میزنند افرادی که اتاق خود را تزئین میکنند، افراد شاد برونگرایی هستند که این نظریه نیز معمولا درست و دقیق است.

ذکر این نکته های کوچک به آن معنی نیست که قضاوت افراد کار درستی است و ما این موضوع را تأیید میکنیم. و یا اینکه بدلیل اینکه دیگران شما را با این چیزها قضاوت میکنند، دلیلی باشد بر اینکه قضاوت آنها درست است. در نهایت همه چیز به خودتان بستگی دارد که تا چه اندازه به نظر دیگران در مورد شخصیتتان براساس کف کفشتان و یا دیگر موارد  اهمیت میدهید.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 29985TechnoYab QR Code For: ۱۰ چیز کوچکی که مردم شما را با آنها قضاوت میکنند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *