thelimitsofthehumanbodytendtofollowaruleof3
اشتراک

۱۲ نکته حیاتی که هر انسانی باید آنها را بداند

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: سلامت 0

همه ما میدانیم که در هنگام رانندگی هرگز نباید با تلفن صحبت کرد و یا مسیج داد اما ممکن است در شرایطی قرار بگیریم که در آن لحظه قدرت تصمیم گیری درستی نداشته باشیم. داشتن آمادگی ذهنی در این مواقع میتواند تأثیر بسیار زیادی داشته باشد و بهترین راه حل را در یک وضعیت خطرناک پیدا کند. لیستی از تعدادی از مهمترین حقایق زندگی در شرایط چالش پذیر ارائه شده است که آشنایی با آنها ممکن است در شرایط خاص باعث نجات شما و اطرافیانتان شود.

۱. مغز شما نمیتواند راه رفتن و استفاده از تلفن همراه را همزمان اداره کند، پس مراقب باشید!

8485596201_f22e328ab8_k

شما ممکن است که بتوانید بطور همزمان آدامس بجوید و راه بروید اما راه رفتن و استفاده از تلفن همراه بطور همزمان و به صورت درست امکانپذیر نیست. این باعث میشود که شما از “کوری بی توجهی” رنج ببرید، به عنوان مثال ماشینی را مبینید ولی متوجه نمیشوید که با سرعت به سمت شما در حرکت است.

۲. نقاط کور ماشین خود را با تنظیم دستی آینه از بین ببرید

آینه خود را طوری تنظیم کنید که لبه های ماشین حتی به سختی قابل دید باشند، به این صورت نقاط کور در دو طرف ماشین از بین میرود. آینه وسط ماشین باید طوری تنظیم شود که هر ماشینی در پشت سر قابل دیدن باشد. تنظیم آینه ها قبل از رانندگی چند ثانیه بیشتر طول نمیکشد و ارزش صرف این زمان را دارد.

۳. با خشک نگه داشتن خود گرم بمانید

heattransfersfasterthroughliquidthangassokeepwarmbystayingdry

مرز باریکی بین مرطوب بودن و سرد شدن است. برای اطمینان از اینکه در محیط های سرد ، حرارت بدن شما پایین نیاید از لباس های پشمی استفاده کنید. آنها رطوبت را بخود جذب میکنند و مانع رسیدن آن به پوست میشوند و البته نهایت تلاش خود را بکنید که خشک بمانید.

۴. برف نخورید، مگر آنکه واقعا مجبور باشید

donteatsnowforhydrationunlessyouabsolutelyhaveto

بدن انسان برای تبدیل مواد از یک حالت به حالت دیگر، انرژی زیادی مصرف میکند. به همین دلیل برف را تنها و فقط به عنوان آخرین راه حل جایگزین آب کنید. برای بدست آوردن مقدار کمی آب، بدن انرژی و حرارت خود را به مقدار زیادی از دست میدهد.

۵. اگر هوایپمای شما در آب فرود آمد بلافاصله جلیقه نجات خود را بپوشید

اگر در هواپیما هشدار فرود اضطراری در آب را شنیدید جلیقه نجات خود را بپوشید. پوشیدن جلیقه شما را بر روی آب شناور میکند و امکان غرق شدن شما کاهش میابد.

۶. اگر به مکان جدیدی میروید، آنتی هیستامین همراه خود داشته باشید

شما هرگز نمیدانید با چه چیزی ممکن است روبرو شوید. در شرایط جدید ممکن است حساسیت های جدیدی را نیز تجربه کنید.

۷. از محدودیت های بدن انسان و پیروی از قوانین ۳ آگاه باشید

thelimitsofthehumanbodytendtofollowaruleof3

بطور کلی بدن انسان میتواند سه دقیقه بدون هوا، سه ساعت بدون سرپناه در شرایط آب و هوایی نامناسب، سه روز بدون آب و سه هفته بدون غذا زنده بماند.

۸. اگر روغن غذا آتش گرفت، شعله را خاموش کنید و در ظرف را ببندید

هرگز از آب برای خاموش کردن آتش روغن استفاده نکنید. با برخورد مولکول های آب به ظرف داغ و تبخیر فوری آن، شعله های آتش بزرگتر میشود.

۹. اگر جسم تیزی مانند چاقو در بدن شما فرو رفت، به آن دست نزنید

ifyougetstabbedorimpaledbyapobjectleaveitbe

خارج کردن جسم تیز از بدن باعث میشود شما به سرعت خون زیادی از دست بدهید. روی زخم را بپوشانید و سعی کنید به هر طریقی جلوی خونریزی را تا زمان رسیدن پزشک بگیرید.

۱۰. بیشترین سوانح هوایی ۳ دقیقه بعد از بلند شدن از زمین و ۸ دقیقه قبل از فرود اتفاق میافتند

۸۰ درصد از سوانح هوایی در این دو زمان اتفاق میافتد. بهتر است که در این چند دقیقه هشیار بمانید و به نحوه ی خارج شدن از هواپیما فکر کنید.

۱۱. استنشاق دود دلیل اصلی مرگ در آتش سوزی است، نه سوختگی

در هنگام آتش سوزی در ارتفاع پایین و نیم خیز حرکت کنید تا از استنشاق بیش از حد دود جلوگیری کنید.

۱۲. یک چراغ قوه روشن میتواند بزرگترین سلاح در برابر حمله باشد

abrightflashlightcouldbeyourgreatestweaponagainstanattacker

چراغ قوه میتواند بسیار کاربردی باشد. تابیدن نور چراغ به چشم افراد مزاحم در خیابان، بخصوص در شب برای دور کردن آنها بسیار موثر است و حتی اگر شما دچار اشتباه شده باشید با اینکار هیچ کس صدمه ای نمیبیند و مشکلی ایجاد نمیشود.

این مطالب هم بخوانید


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/h54375/domains/technoyab.com/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 3078

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *