187df5031c2b6280bef35351d2ac6d01 L - 50 فیلم برتر تمام دوران در ژانر وحشت ( بخش دوم )
اشتراک

۵۰ فیلم برتر تمام دوران در ژانر وحشت ( بخش دوم )

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: فیلم

امروز ادامه فهرست ۵۰ فیلم برتر تمام دوران در ژانر وحشت  از نگاه مجله EMPIRE را پی میگیریم، شما میتوانید بخش اول این فهرست را از اینجا ببینید. با ما همراه باشید.

۴۰-پروژه جادوگر بلر The Blair Witch Project 1999

کارگردان: ادواردو سانچز

بازیگران: هیثر دوناهو، مایکل ویلیامز، جاش لئونارد

امتیاز IMDB: 6.4

میتوان گفت یکی از بهترین فیلم ها در ژانر وحشت باشد که با استقبال بسیار خوب مخاطبان همراه بود، فیلم با بودجه ۶۰ هزار دلاری توانست نزدیک به ۲۵۰ میلیون دلار فروش داشته باشد. این فیلم در رده چهارم فیلم های پرفروش ژانر وحشت در تمام دوران است. پس از موفقیت این فیلم عوامل تصمیم به دنباله دار کردن این فیلم گرفتند که با شکستی بزرگ همراه بود، همچنین یک بازسازی از این فیلم در سال ۲۰۱۶ انجام شده که هم اکنون روی پرده سینماهاست و ظاهرا این بازسازی هم به مذاق مخاطبان خیلی خوش نیامده است. اما داستان فیلم اصلی از این قرار است؛ سه دانشجوی فیلم سازی برای تهیه یک مستند از افسانه محلی “جادوگر بلر” راهی جنگل های مریلند میشوند، اما ناپدید شده و فقط رده پایی از آنها بجای میماند.

۳۹- بابادوک The Babadook 2014

کارگردان: جنیفر کنت

بازیگران: اسی دیویس، نوا وایزمن

امتیاز

IMDB: 6.8

خلاصه داستان: مادری تنها که با پسرش زندگی میکند، از کشته شدن وحشیانه همسرش دچار ناراحتی است، و بهمراه پسرش در حال مبارزه با هیولایی است که در خانه آنها مخفی شده، اما بزودی در میابد که اتفاقاتی شیطانی اطراف او در حال رخ دادن است.

۳۸- عروس فرانکشتاین Bride Of Frankenstein 1935

کارگردان: جیمز ویل

بازیگران: بوریس کارلوف، کالین کلیو، السا لنچستر، ارنست تزیگر

امتیاز IMDB: 7.9

یکی از بهترین فیلم های فرانکشتاین که مخاطبان و منتقدان نظر بسیار خوبی به آن داشته و دارند. در واقع ادامه ای بر فیلم فرانکشتاین ۱۹۳۱ همین کارگردان و عوامل. خلاصه داستان: ادامه داستان دکتر فرانکشتاین و  دانشمندی دیوانه است که اینبار میخواهند همدمی برای هیولایی که ساخته اند خلق کنند.

۳۷ – فرانکشتاین Frankenstein 1931

کارگردان: جیمز ویل

بازیگران: بوریس کارلوف، کالین کلیو

امتیاز IMDB: 8

این فیلم در واقع اولین اثر بلند و سینمایی از رمان فرانکشتاین است، که داستان یک دانشمند دیوانه را نشان میدهد که میخواهد با متصل کردن اعضای بدن جنازه ها به هم ابر انسانی بسازد و در این راه یک هیولا خلق میکند. این فیلم بهترین فرانکشتاینیست که از نظر مخاطبان و منتقدان ساخته شده است.

۳۶- دراکولا Dracula 1931

کارگردان: تاد برونینگ

بازیگران: بلا لاگوسی، دوایت فرای، ادوارد ون اسلون

امتیاز IMDB: 7.6

این هم اولین فیلمیست که از رمان دراکولا ساخته شده و باز هم بهترین آنهاست. شاید بیش از ۵۰ نسخه فیلم مرتبط با دراکولا ساخته شده باشد. داستان این فیلم راجع به کنت دراکولا، خون آشامی باستانیست که به انگلیس آمده و میخواهد زنی بیگناه را شکار کند.

Frank1 300x169 - 50 فیلم برتر تمام دوران در ژانر وحشت ( بخش دوم )

۳۵- ارواح خبیث Poltergeist 1982

کارگردان: توبی هوپر

بازیگران: کرگ تی نلسون، جوبث ویلیامز، هیثر ارورک

امتیاز IMDB: 7.4

یکی از نکاتی که این فیلم را متمایز میکند، نویسندگی و تهیه کنندگی استاد سینما استیون اسپیلبرگ در آن است. این فیلم به لحاظ گیشه هم موفق بود و حدود ۱۲۰ میلیون دلار با بودجه ۱۰ میلیونی خود فروش داشت. از این فیلم ۳ دنباله هم ساخته شد که هیچ کدام موفقیت فیلم اول را کسب نکردند، البته دیگر خبری از اسپیلبرگ در پروژه هم نبود و فقط از شخصیت های مخلوق او استفاده میشد. خلاصه داستان: خانه ای که توسط ارواح محاصره میشوند و خانواده ای که در آن زندگی میکنند درگیر مبارزه با شیاطین.

۳۴- ضبط  ۲۰۰۷[REC•]

کارگردان: ژامو بالاگوئرو، پاکو پلازا

بازیگران: مانوئلا ولاسکو، پابلو روسو، فران ترازا

امتیازIMDB : 7.5

از معدود فیلم های خوب در ژانر وحشت که هالیوودی ها آن را نساخته اند. این فیلم محصول اسپانیاست و داستان آن راجع به یک خبرنگار و فیلمبردار است که بهمراه نیروهای امداد به داخل یک آپارتمان تاریک میروند اما در آنجا با چیزی وحشتناک روبرو میشوند. بعد از موفقیت فیلم اول باز هم سه دنباله ضعیف برای آن ساخته شد.

۳۳- حالا نگاه نکن Don’t Look Now 1973

کارگردان: نیکولاس روگ

بازیگران: جولی کریستی، دونالد ساترلند

امتیاز IMDB: 7.3

باز هم فیلمی خارج از هالیوود و محصول ایتالیا، اینبار در ژانر درام هولناک. در مورد این فیلم میتوان گفت راجر ایبرت منتقد سرشناس سینما، نمره ۴ از ۴ و وبسایت روتن توماتو نمره ۹۶ از ۱۰۰ را به این فیلم داده است. خلاصه داستان: زوجی که داغدار از دست دادن تنها دخترشان هستند، در ونیز به دو خواهر پیر برخورد میکنند، که یکی از آنها قابلیت های روانی دارد اخطاری از آینده به زوج میدهد.

۳۲- فرد درست را راه بده Let The Right One In 2008

کارگردان: توماس آلفردسون

بازیگران: کاره هدبرانت، لینا لیندرسون، پر رگنار

امتیاز IMDB: 8

نمره ۸ در وبسایت IMDB برای یک فیلم ترسناک نمره خوب و بالایی است، به علاوه اینکه روتن توماتو نیز نمره عالی ۹۸ را به این فیلم سوئدی داده است. در خلاصه داستان آمده: اسکار پسری که توسط دیگران نادیده گرفته میشود و به او زورگویی میکنند، عشق و انتقام را از یک دختر زیبا ولی مرموز تجربه میکند. البته از این فیلم یک نسخه انگلیسی با بازی کلوئی گریس، با نام “بگذار وارد شوم” در سال ۲۰۱۰ ساخته شده که آن فیلم هم بسیار خوش ساخت بود.

70099621 237x300 - 50 فیلم برتر تمام دوران در ژانر وحشت ( بخش دوم )

۳۱- بیگناهان The Innocents 1961

کارگردان: جیک کلایتون

بازیگران: دبورا کر، مایکل ردگریو، مارتین استفنز، پملا فرانکلین

امتیاز IMDB: 7.9

یکی از پر تعلیق ترین فیلم ها در ژانر دلهره است که خلاصه داستان آن چنین است: زنی که برای تدریس به دو کودک ارباب زاده استخدام میشود، کم کم متقاعد میشود که روح کودکان و عمارت تسخیر شده است.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 25467TechnoYab QR Code For: ۵۰ فیلم برتر تمام دوران در ژانر وحشت ( بخش دوم )

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *