تکنویاب | تکنولوژی | قیمت آیفون 10 در گمرک ایران اعلام شد
2 10 620x349 1 - قیمت آیفون 10 در گمرک ایران اعلام شد
اشتراک

قیمت آیفون ۱۰ در گمرک ایران اعلام شد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

گمرک ایران قیمت آیفون ۱۰ و ارزش واقعی این گوشی بر مبنای واحد ارزی یورو را اعلام کرده است. همچنین در ادامه، جدول قیمت روز آیفون ایکس در بازار را مشاهده می‌کنید.

به گزارش گمرک ایران، قیمت واقعی گوشی آیفون ایکس یا همان آیفون ۱۰ (iPhone X) در گمرک برابر ۹۲۰ یورو است و این قیمت مبنای محاسبه حقوق ورودی گوشی آیفون ۱۰ با حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایتی خواهد بود. مدل ۶۴ گیگابایتی این گوشی نیز در گمرک ۸۰۰ یورو ارزش گذاری شده و در سامانه آنلاین ارزش‌گذاری کالاها در گمرک در دسترس است.

قیمت آیفون ۱۰ در گمرک ایران

تعرفهشناسهارزش گمرکیمعادل ریالی ارزش پایهکشوربرند کالامدل
۸۵۱۷۱۲۱۰۱۶۹۸۹۲۰ یورو۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومانچیناپلآیفون ایکس ۲۵۶ گیگابایتی
۸۵۱۷۱۲۱۰۱۶۹۹۸۰۰ یورو۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانچیناپلآیفون ایکس ۶۴ گیگابایتی

البته قیمت‌های درج شده در جدول بالا، قیمت پایه گوشی در گمرک است و باید مبلغی به عنوان  عوارض و مالیات به آن اضافه کرد. بر اساس ارزش پایه گوشی که توسط گمرک اعلام شده، ۵ درصد حقوق و عوارض ورودی دریافت می‌شود. نرخ ارز نیز برای محاسبه حقوق ورودی انواع گوشی تلفن همراه بر مبنای نرخی است که بانک مرکزی به گمرک اعلام می‌کند. همچنین برای واردات گوشی های تلفن همراه، علاوه بر ۵ درصد حقوق ورودی، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و ۴ درصد مالیات علی الحساب نیز دریافت می‌شود. به این ترتیب می‌توان پیش‌بینی کرد که قیمت واقعی و قانونی آیفون ۱۰ در بازار ایران، حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای مدل ۶۴ گیگابایتی و حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای مدل ۲۵۶ گیگابایتی خواهد بود.

2 10 620x349 - قیمت آیفون 10 در گمرک ایران اعلام شد

گمرک ایران اعلام کرد در طرح رجیستری با هدف احترام به حقوق شهروندی، مردم می‌توانند به اطلاعات قیمت واقعی گوشی های موبایل، نوع ارز و قیمت ارزی، تاریخ وارد شدن و حتی کشور سازنده دسترسی داشته باشند. این اطلاعات به خریداران گوشی های موبایل کمک می‌کند تا گوشی اصل را از تقلبی تشخیص دهند و قیمت واقعی گوشی را به فروشنده پرداخت کنند.

این در حالی است که هم‌اکنون آیفون ۱۰ با قیمت نجومی و به صورت قاچاق در بازار به فروش می‌رسد. در ادامه، جدول قیمت آیفون ۱۰ در بازار را مشاهده می‌کنید:

جدول قیمت روز آیفون ایکس در بازار ایران

گوشیرنگقیمت (تومان)
آیفون ایکس ۶۴ گیگخاکستری فضایی۱۳ میلیون
آیفون ایکس ۶۴ گیگنقره‌ای۱۳ میلیون
آیفون ایکس ۲۵۶ گیگخاکستری فضایی۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار
آیفون ایکس ۲۵۶ گیگنقره‌ای۱۸ میلیون


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 72859TechnoYab QR Code For: قیمت آیفون ۱۰ در گمرک ایران اعلام شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *