Asian Millennials Wealthy rich - مالکان سامسونگ و ال جی در فهرست ثروتمندترین خانواده های آسیایی فوربز
اشتراک

مالکان سامسونگ و ال جی در فهرست ثروتمندترین خانواده های آسیایی فوربز

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

موسسه «فوربز» هر ساله لیستی از ثروتمندترین خانواده های آسیایی را منتشر می کند و امسال مالکان سامسونگ با یک پله نزول در جایگاه دوم این فهرست قرار گرفته اند.

مالکان متمول کمپانی کره ای که سال گذشته در صدر این فهرست جاخوش کرده بودند، امسال قافیه را به خانواده «آمبانی» واگذار کرده اند که کنترل شرکت خوشه ای «Reliance Group» را دست داشته و در زمینه های ارتباطات، نفت و گاز فعالیت دارند.

img 100971 bgdsc 4914copy - مالکان سامسونگ و ال جی در فهرست ثروتمندترین خانواده های آسیایی فوربز

خانواده آمبانی

گفتنی است فوربز در این لیست تنها خانواده هایی را در نظر گرفته که در سه نسل گذشته یک کسب و کار را توسعه داده اند. بر این اساس دارایی خانواده آمبانی ۴۴.۸ میلیارد دلار بوده در حالی که ثروت خانواده لی بالغ بر ۴۰.۸ میلیارد دلار است.

leek29 1461130389 - مالکان سامسونگ و ال جی در فهرست ثروتمندترین خانواده های آسیایی فوربز

خانواده لی

خانواده لی از نخستین سال انتشار این فهرست در سال ۲۰۱۵ مقام نخست را در دست داشته اند که با توجه به دارایی شگفت انگیز سامسونگ در زمینه های مختلف از موبایل گرفته تا تولید چیپ چندان عجیب به نظر نمی رسد. گفتنی است سامسونگ در سال جاری به سودآورترین کمپانی تولید کننده موبایل و یکی از بزرگترین تولید کننده چیپست تبدیل شده است.

لازم به ذکر است که این خانواده کره ای در بین ۱۰ مورد اول تنها کسانی هستند که مالکیت یک کمپانی مرتبط به موبایل را در اختیار دارند و دومین مورد در این زمینه به خانواده «کو» در رده بیست و هشتم برمی گردد که با مالکیت ال جی سرمایه ای ۸.۷ میلیارد دلاری را به هم زده اند.

گفتنی است برخی از ثروتمندترین خانواده های آسیایی چینی هستند که در سال های اخیر و طی توسعه سریع این کشور ثروت هنگفتنی را دست و پا کرده اند، با این حال چون نسل های قبلی در این شکل گیری این کسب و کارها نقشی نداشته اند، در لیست مذکور به آنها اشاره نشده است.

بر این اساس در بین کشورهایی که در این لیست جای گرفته اند ۱۸ خانواده از هند، ۹ خانواده از هنک کنگ و ۵ خانواده از سنگاپور قرار دارند.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 74050TechnoYab QR Code For: مالکان سامسونگ و ال جی در فهرست ثروتمندترین خانواده های آسیایی فوربز

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *