26781c4fd6f0538a4c4fe22617f10592 L - 90 درصد از شارژر های اپل موجود در آمازون تقلبی هستند!
اشتراک

۹۰ درصد از شارژر های اپل موجود در آمازون تقلبی هستند!

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

از آنجا که وب سایت آمازون به عنوان بزرگترین فروشگاه خرید ایترنتی جهان شناخته میشود، شاید بسیاری از کاربران این باور را داشته باشند که تمامی محصولاتی که توسط این فروشگاه به فروش میرسند کاملا اصلی هستند و جایی برای نگرانی تقلبی بودن اجناس وجود ندارد. هشدار اپل در مورد لوازم جانبی محصولات این شرکت در آمازون صحت این باور را کاملا نقض میکند. طبق اعلان رسمی این کمپانی، ۹۰ در صد از شارژر ها و سیم شارژ هایی که به عنوان کالای اصل در آمازون به فروش میروند تقلبی هستند.  همراه ما باشید.

این اطلاعات از سوی اپل در طول هفته ی گذشته در طی یک دادگاه فدرال منتشر شده است. بدین شکل که اپل از یک کمپانی به نام Mobile Star که در منطقه ی نیوجرسی امریکا قرار دارد و به عنوان یکی از منابع فروش محصولات تقلبی اپل در آمازون فعالیت میکند شکایت کرده بوده است. اپل خود تعدادی از محصولات این کمپانی را خریداری کرده بوده است و پس از بررسی این محصولات مشخص میشود که بر خلاف اطلاعات مبنی بر اینکه این لوازم جانبی اصلی هستند، مشخص شده که این محصولات ساخت کمپانی اپل نیستند. این موضوع را فروشگاه آمازون به کمپانی اپل اطلاع میدهد که یک کمپانی با نام Mobile Star لوازم جانبی تقلبی را به عنوان محصولات اورجینال در این فروشگاه فروش میرساند. شارژر های تقلبی ممکن است جان کاربران را تهدید کند زیرا که محصولی که توسط این شارژر ها شارژ میشود، در معرض آتش گرفتن و داغی بیش از حد وجود دارد و حتی ممکن است باعث برق گرفتگی کاربر استفاده کننده از این محصولات نیز شود.

به سال ۲۰۱۳ برمیگردیم زمانی که یک خانم چینی ۲۳ ساله، هنگامی که در حال مکالمه با آیفون ۵ در حال شارژ خود بود، دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد. سپس چندین گزارش دیگر در مورد برق گرفتی کاربران آیفون و آیپد های اپل نیز گزارش شد. اپل مقصر این اتفاقات را شارژر های متفرقه و غیر اصلی دانست. در اقدامی جالب این کمپانی کمپینی را راه انداخت که شارژر های تقلبی کاربران را با شارژر های اصلی خود کمپانی تعویض میکرد. در واقع اپل نگران این مسئله بود که کاربر دیگری دچار حادثه ی ناگواری به سبب استفاده از لوازم جانبی های تقلبی نشود.

در هر صورت موضوع توصیه به استفاده از لوازم جانبی اصلی، به خصوص باتری ها و لوازم جانبی های شارژ کننده ی باتری تنها به اپل خلاصه نمیشود و تمامی سازندگان بر این موضوع تاکید دارند. در حالی که دستگاه های امروزی حتی با شارژر های اصلی نیز خطر آفرین هستند، استفاده از لوازم جانبی های متفرقه و بی نام و نشان درصد احتمال حوادث را مطمئنا افزایش خواهد داد. بنابراین در خرید لوازم جانبی برای گجت خود دقت زیادی به خرج دهید.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 29982TechnoYab QR Code For: ۹۰ درصد از شارژر های اپل موجود در آمازون تقلبی هستند!

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *