d96d4131 0d9e 470c 9d38 66a82e8769df - برندگان بفتا 2018 اعلام شدند
اشتراک

برندگان بفتا ۲۰۱۸ اعلام شدند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: فیلم

هفتاد و یکمین دوره‌ی مراسم سالانه‌ی بفتا یا همان بفتا ۲۰۱۸، امروز در شهر لندن انگلستان و به میزبانی جوانا لاملی، برگزار شد. مراسمی که در آن فیلم The Shape of Water اثر گیرمو دل تورو، با ۱۲ نامزدی از این منظر پیشتاز بود و«دانکرک»، تازه‌ترین ساخته‌ی کریستوفر نولان نیز در هشت بخش گوناگون آن، شانس دریافت جایزه را داشت. این وسط، از فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri به نویسندگی و کارگردانی مارتین مک‌دونا که ۹ نامزدی مختلف را به دست آورده بود و درامی شدیدا لایق احترام محسوب می‌شود هم نمی‌توان گذشت. از طرف دیگر، در میان نامزدهای این مراسم، با فیلم Darkest Hour با درخشش گری اولدمن و Blade Runner 2049، فیلم بلندبالای دنی ویلنوو که به ترتیب نه و هشت نامزدی گوناگون را به دست آورده‌اند هم مواجه بودیم. اما فارغ از تمام این آثار جذاب هالیوودی که به مانند هر مراسم دیگری، تماشای به رقابت نشستن‌شان را دوست داریم، بفتا ۲۰۱۸، از منظری دیگر نیز برای ما به شدت هیجان‌انگیز جلوه می‌کرد. چرا که «فروشنده»، اثر اصغر فرهادی کارگردان پرافتخار سینمای ایران که پیش‌تر در اسکار، به عنوان بهترین فیلم خارجی‌زبان سال انتخاب شده بود، در این مراسم و در بخش مشابهی از آن، نامزد دریافت جایزه شده بود. هرچند که این جایزه به ساخته‌ی فرهادی تعلق نگرفت و فیلم دیگری، برنده‌ی آن شد.

در ادامه می‌توانید لیست کامل برندگان را مشاهده کنید (اسامی برندگان در ابتدای لیست آمده و پررنگ‌تر است).

بهترین فیلم:

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Call Me By Your Name
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape of Water

بهترین فیلم بریتانیایی:

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Darkest Hour
  • The Death of Stalin
  • God’s Own Country
  • Lady Macbeth
  • Paddington 2

بهترین کارگردان:

  • گیرمو دل‌تورو برای فیلم The Shape of Water
  • لوکا گوادانینو برای فیلم Call Me By Your Name
  • کریستوفر نولان برای فیلم Dunkirk
  • دنی ویلنو برای فیلم Blade Runner 2049
  • مارتین مک‌دونا برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین بازیگر زن نقش اول:

  • فرانسیس مک‌دورمند برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • آنت بنینگ برای فیلم Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • مارگو رابی برای فیلم I, Tonya
  • سالی هاوکینز برای فیلم The Shape of Water
  • سیرشا رونان برای فیلم Lady Bird

بهترین بازیگر مرد نقش اول:

  • گری اولدمن برای فیلم Darkest Hour
  • دنیل دی‌لوییس برای فیلم Phantom Thread
  • دنیل کالویا برای فیلم Get Out
  • جیمی بل برای فیلم Fim Stars Don’t Die in Liverspool
  • تیموتی کالامت برای فیلم Call Me By Your Name

بهترین بازیگر زن نقش مکمل:

  • آلیسون جنی برای فیلم I, Tonya
  • کریستین اسکات توماس برای فیلم Darkest Hour
  • لاوری متکلف برای فیلم Lady Bird
  • لزلی منویل برای فیلم Phantom Thread
  • اکتاویا اسپنسر برای فیلم The Shape of Water

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:

  • سم راکول برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • کریستوفر پلامر برای فیلم All the Money in the World
  • هیو گرانت برای فیلم Paddington 2
  • ویلم دفو برای فیلم The Florida Project
  • وودی هارلسون برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین اثر اول یک نویسنده، کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی:

  • I Am Not a Witch – رونگانو نیونی،‌ امیلی مورگان
  • The Ghoul – گرت تانلی، جک هیلی گاتمن و تام میتن
  • Jawbone – جانی هریس، توماس نپر
  • Kingdom of Us – لوسی کوئن
  • Lady Macbeth – الیس بیرچ، ویلیام اولدروید، فودلا کرونین اورایلی

بهترین فیلم خارجی زبان:

  • The Handmaiden
  • Elle
  • First They Killed My Father
  • Loveless
  • The Salesman

بهترین مستند:

  • I Am Not Your Negro
  • City of Ghosts
  • Icarus
  • An Inconvenient Sequel
  • Jane

بهترین فیلم انیمیشن:

  • Coco
  • Loving Vincent
  • My Life As a Courgette

بهترین فیلم‌نامه اوریجینال:

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  • Get Out
  • I, Tonya
  • Lady Bird
  • The Shape of Water

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی:

  • Call Me By Your Name
  • The Death of Stalin
  • Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • Molly’s Game
  • Paddington 2

بهترین موسیقی اوریجینال:

  • The Shape of Water
  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Phantom Thread

بهترین فیلم‌برداری:

  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین تدوین:

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین طراحی صحنه:

  • The Shape of Water
  • Beauty and the Beast
  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk

بهترین طراحی لباس:

  • Phantom Thread
  • Beauty and the Beast
  • Darkest Hour
  • I, Tonya
  • The Shape of Water

بهترین چهره‌پردازی:

  • Darkest Hour
  • Blade Runner 2049
  • I, Tonya
  • Victoria & Abdul
  • Wonder

بهترین صداگذاری:

  • Dunkirk
  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

بهترین جلوه‌های ویژه:

  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi
  • War for the Planet of the Apes

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی:

  • Poles Apart
  • Have Heart
  • Malmoon

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی:

  • Cowboy Dave
  • Aamir
  • A Drowning Man
  • Work
  • Wren Boys

بهترین ستاره نو ظهور (برنده این بخش بر اساس رای عموم انتخاب می‌شود):

  • دنیل کالوویا
  • فلورسن پوگ
  • جاش اکانر
  • تسا تامپسون
  • تیموتی کالامت


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 79628TechnoYab QR Code For: برندگان بفتا ۲۰۱۸ اعلام شدند





این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *