digipic galaxys8 9 800x450 - DxOMark دوربین گلکسی اس 8 را بررسی کرد
اشتراک

DxOMark دوربین گلکسی اس ۸ را بررسی کرد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سامسونگ

پایگاه تخصصی DxOMark که به نوعی مرجع ارزیابی کیفیت ابزارهای تصویربرداری کنونی محسوب می شود، به تازگی گلکسی اس ۸ را نیز ارزیابی کرده است. پرچمدار سامسونگ که از دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی بهره می برد، توانست امتیاز ۸۸ را دریافت کند که آن را هم تراز با اچ تی سی ۱۰، گلکسی اس ۷ اِج و سونی اکسپریا اکس پرفورمنس قرار می دهد.

گوگل پیکسل با امتیاز ۸۹ همچنان در صدر جدول DxOMark قرار دارد

نکته جالب اینجاست که پرچمدار ۲۰۱۷ کره ای باز هم نتوانست حریف محصول سال گذشته گوگل یعنی پیکسل شود؛ موبایلی که با امتیاز ۸۹ چندین ماه متوالی رتبه نخست این جدول را به تنهایی از آنِ خود نموده. همان طور که در نتایج بررسی تخصصی گفته شده، تفاوت بین این دو موبایل بسیار ناچیز است، اما باز هم برتری های جزئی پیکسل توانسته یک امتیاز بیشتر را برای آنها به ارمغان آورد.

DxOMark GalaxyS8 Texture Noise 768x758 - DxOMark دوربین گلکسی اس 8 را بررسی کرد

متخصصین DxOMark می گویند دوربین گلکسی اس ۸ مکانیسم فوکوس خودکار فوق العاده ای دارد که تقریباً در تمام شرایط نوری با سرعت و دقت بسیار بالا عمل می کند. همچنین سیستم تصویربرداری به خوبی می تواند در محیط های کم نور، رنگ های دقیقی را تشخیص داده و ثبت نماید. از نظر مدیریت صحنه هایی که بازه دینامیکی بالایی دارند هم عملکرد خوبی را شاهد هستیم و پرچمدار کره ای به خوبی جزئیات مناطق پرنور و سایه ها را حفظ می نماید.

DxOMark GalaxyS8 Artifacts 768x871 - DxOMark دوربین گلکسی اس 8 را بررسی کردDxOMark GalaxyS8 Artifacts 768x871 1 - DxOMark دوربین گلکسی اس 8 را بررسی کرد

یکی دیگر از قابلیت های برجسته دوربین گلکسی اس ۸ این است که حالت خودکار آن به خوبی وضعیت های مختلف را تشخیص می دهد، بنابراین نیازی به تسلط کامل روی تنظیمات دستی نخواهید داشت. همچنین نرم افزار تعبیه شده در این موبایل عملکرد بسیار خوبی در زمینه حذف نویز از خود نشان می دهد.

 DxOMark GalaxyS8 768x325 - DxOMark دوربین گلکسی اس 8 را بررسی کرد

ایراد اصلی که از سوی متخصصین DxOMark به دوربین گلکسی اس ۸ وارد آمده، خطا در پردازش تصویر است که به واسطه آن مقدار شارپنس و وضوح تصویر در مرکز عکس با لبه های آن متفاوت بوده و بر کیفیت نهایی عکس تأثیر منفی زیادی وارد می سازد. پرچمدار کره ای با کسب امتیاز ۷۵ در این قسمت و با وجود امتیازات فوق العاده در دیگر بخش ها، به راحتی جایگاه نخست را از کف داده است.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 59767TechnoYab QR Code For: DxOMark دوربین گلکسی اس ۸ را بررسی کرد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *