203d7287 98ac 4c34 a7b1 f41ced100ad7 - آئودی در حال ساخت یک هایپرکار جدید است
اشتراک

آئودی در حال ساخت یک هایپرکار جدید است

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: خودرو

این احتمال وجود دارد که بخش اسپرت آئودی به دنبال ساخت یک هایپرکار برای جانشینی R8، پرچم‌دار این برند باشد. دیگر رقیب آئودی اسپرت (شاخه‌ی تولید خودروهای اسپرت آئودی)، مرسدس اِی‌اِم‌جی است که در مراحل پایانی ساخت ابر خودروی جدید خود با نام Project One به سر می‌برد؛ این خودرو از فناوری‌های مرتبط با اتومبیل‌های فرمول یکاستفاده می‌کند. پرچم‌دار بی‌ام‌و نیز خودروی هیبریدی i8 است؛ از این‌رو، تلاش آئودی برای ساخت یک خودرو به‌منظور ماندن در کورس رقابت منطقی به نظر می‌رسد. آئودی پیش از این هم اقدام به معرفی R8 e-tron در تعداد محدود کرده بود، اما در سال ۲۰۱۶ تولید آن را متوقف کرد.

با این تفاسیر، آیا می‌توان انتظار معرفی یک خودروی الکتریکی یا یک ابر خودروی دیگر از آئودی اسپرت داشت؟  استفان وینکلمان، مدیرعامل آئودی اسپرت، پیش‌تر تلویحاً ساخت چنین خودرویی را تأیید کرده بود. وی اخیراً در حاشیه‌ینمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۷ اعلام کرد که در حال بررسی تولید یک محصول جدید با ظاهری متفاوت است. وینکلمان در این ارتباط می‌گوید:

ما به دنبال خودرویی با ظاهر جدید هستیم. این محصول جدید شباهت زیادی به نسل اول پرچم‌دار کنونی ما، R8، خواهد داشت.

آیا این یک اعتراف از سوی آئودی است که نشان می‌دهد R8 مدل نهایی این برند در دسته‌ی سوپر اسپرت‌ها نخواهد بود؟ شاید این‌طور باشد.

8711bba7 ff6d 41c8 9e05 ed78bff8021b - آئودی در حال ساخت یک هایپرکار جدید است

وینکلمان افزود:

ما ایده‌های مختلفی داریم؛ اما در این مرحله با موتورهای احتراقی معمولی، پیشرانه‌های هیبریدی و فناوری نوظهور باتری‌های خودروهای الکتریکی روبرو هستیم. از این‌رو، ترکیب یک خودروی کاملاً اسپرت با فناوری‌های جدید بسیار دشوار خواهد بود. اما این چیزی است که ما باید به آن دست یابیم.

از صحبت‌های وینکلمان می‌توان به این نتیجه رسید که او به دنبال چیزی متفاوت است. او قبل از پیوستن به آئودی اسپرت در سال ۲۰۱۶، ریاست لامبورگینی را به عهده داشت. به‌علاوه هیئت‌مدیره‌ی آئودی نیز انتظار دارد که وینکلمان کم‌کم به فکر کنار گذاشتن پیشرانه‌های بنزینی این برند باشد.

روپرت استادلر، رئیس هیئت‌مدیره‌ی آئودی، در گفت‌وگو با رسانه‌ها از برنامه‌ی این شرکت برای تثبیت موقعیت آئودی اسپرت، با تمرکز بیشتر بر خودروهای اسپرت مسابقه‌ای خبر داد. این برند در حال فروش خودروهای مسابقه‌ای به عموم است؛ اما ما تصور نمی‌کنیم که این دقیقاً هدف استادلر باشد.

استادلر می‌گوید:

ما به دنبال آوردن فناوری از پیست مسابقه به جاده‌های شهری هستیم. با وجود استفان وینکلمان، آئودی اسپرت یک رهبر بزرگ در اختیار دارد؛ او می‌داند چطور جایگاه این برند را تثبیت کند. از نظر ما رسیدن به این جایگاه دور از دسترس نخواهد بود. از آنجایی‌ که این صنعت هر لحظه در حال رشد است، ما نیز تصمیمات شفافی اتخاذ کرده‌ایم.

منبع CARADVICE


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 51624 TechnoYab QR Code For: آئودی در حال ساخت یک هایپرکار جدید است

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *