2017 ford f 150 raptor 30 1600x0w 1024x682 - آخرین تغییرات فورد F150 در قسمت موتوری خواهد بود
اشتراک

آخرین تغییرات فورد F150 در قسمت موتوری خواهد بود

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: خودرو

شرکت خودروسازی فورد، هم اکنون دومین تولیدکننده خودرو در ایالات متحده آمریکا بوده و از پایان سال ۲۰۱۱ به عنوان پنجمین خودروساز بزرگ جهان محسوب می شود. برخلاف سال ۲۰۱۵ که شرکت فورد به تغییر بدنه خودرو F150 با جایگزینی بدنه آلومینیومی بسنده کرد، در سال ۲۰۱۷ تمامی تغییرات اعمال شده در زیر کاپوت ماشین و در قسمت موتوری خواهد بود؛ شرکت فورد این خودرو را با دو تغییر اقتصادی راهی بازار خواهد کرد.

Gen F150 2015 300x225 - آخرین تغییرات فورد F150 در قسمت موتوری خواهد بود

سیستم انتقال ۱۰ سرعته اتوماتیک و موتور توربو بازطراحی شده EcoBoost مدل V-6 دوقلوی این خودرو از آن یک آف-رود به تمام معنا ساخته است. اولین تغییر در موتور بازطراحی شده این خوردو ، حجم ۳.۵ لیتری این موتور است که از لحاظ اقتصادی بهبود یافته اما ممکن است قدرت و عملکرد این غول آفرود را تحت تاثیر قرار دهد. البته این شرکت برای تامین قدرت موتور چاره‌ای اندیشیده که می‌توان به موتور V6 توربو دوقلو اشاره کرد.

AR 305099984 300x180 - آخرین تغییرات فورد F150 در قسمت موتوری خواهد بود

دومین تغییر بزرگ این خورد، سیستم انتقال قدرت ۱۰ سرعته برای این مدل هست؛ طراحی این سیستم انتقال، با همکاری شرکت جنرال موتورز صورت گرفته است. از ویژگی‌های این سیستم سه چرخ دنده آوردرایو، یک مبدل گشتاور پیشرفته با کلاچ یکپارچه و اجزای داخلی با اصطکاک کم است که طبق استاندارد برای شروع/ توقف حرکت طراحی شده است که می‌تواند عملکرد موتور را بالا ببرد.

7003 300x183 - آخرین تغییرات فورد F150 در قسمت موتوری خواهد بود

مهندسین شرکت فورد آمریکا با استفاده از یک پمپ داخلی توانسته‌اند سیستم انتقال را تحت فشار نگه دارند تا در زمان خاموشی خودرو نیز، عملکرد مناسب این خودرو حفظ شود. لازم به ذکر است که F150های دیگر از سیستم انتقال قدرت ۶ سرعته و حجم موتور ۶.۲ لیتری برخوردار بوده است. طراحی مجدد موتور V6 پیچیدگی‌های زیادی به همراه داشته است، که می‌توان به سیستم تزریق سوخت آن اشاره کرد که از دو بخش تزریق مستقیم و پورت تزریق سوخت اشاره کرد. موتور انژکتوری با ۳۶۵ اسب بخار و ۴۵۰ پوند فوت گشتاور ماحصل این طراحی است که فورد F150 را همچنان در رده‌های بالای آف-رود نگه ‌می‌دارد.

 


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 8554 TechnoYab QR Code For: آخرین تغییرات فورد F150 در قسمت موتوری خواهد بود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *