C0wmMrtWgAAut7j 1 - آغاز 85 میلیون دلاری فیلم لوگان (Logan)-با باکس آفیس همراه باشید
اشتراک

آغاز ۸۵ میلیون دلاری فیلم لوگان (Logan)-با باکس آفیس همراه باشید

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: باکس آفیس

شاید فیلم لوگان (Logan) شرکت فاکس (Fox) در مورد پیری و شکست‌ خوردگی‌ها و این چیزها باشد اما به نظر می‌رسد که در ولورین پیر، هنوز هم زندگی جریان دارد زیرا این اثر توانست یک افتتاحیه خوب ۸۵.۳ میلیون دلاری را تجربه کند. شاید این بزرگ‌ترین افتتاحیه یک فیلم بزرگسالانه درجه سنی R نبود (بله، ددپول (Deadpool) همچنان بر تخت پادشاهی نشسته است) اما تقریبا همه از فیلم سیاه و خونین جدید جیمز منگولد (James Mangold) رضایت کامل داشته‌اند. از نظر تئوری، درجه سنی R باید ضربه کارآمدی به فروش فیلم‌ می‌زد و این فیلم باید یک ریزش قابل توجه مخاطب را تجربه می‌کرد اما این اتفاق نیافتاده است و فیلم لوگان ثابت می‌کند که ژانر کامیک بوک و ابرقهرمانی می‌تواند از آن‌چیزی که هم‌اکنون است، فراتر برود و حتی با تغییر لحن و فضا، باز هم مخاطب را جذب و محو خود کند. در ادامه با تحلیل و بررسی باکس آفیس (Box Office) این هفته همراه باشید.

MV5BZWZkMTE5ZGMtZjZjMC00NTEyLWJlODQtZmI5ZTk1Y2U0ZjZkXkEyXkFqcGdeQXVyNDg2MjUxNjM@. V1 SY1000 SX1500 AL  610x407 - آغاز 85 میلیون دلاری فیلم لوگان (Logan)-با باکس آفیس همراه باشید

فیلم لوگان در ۴,۰۷۱ سالن سینما روی پرده رفت، بزرگ‌ترین اکران یک فیلم بزرگسالانه. نزدیک‌ترین فیلم به آن، جاسوس (Spy) سال ۲۰۱۵ با بازی ملیسا مک کارتی (Melissa McCarty) است که در ۳,۷۱۱ سالن سینما روی پرده رفته و ۲۹ میلیون دلار فروخته بود. در حالی که جاسوس تنها ۷,۸۳۸ دلاری از هر سینما بدست آورد، فیلم لوگان توانست از هر سالن ۲۰.۹ هزار دلار بدست بیاورد و فعلا بزرگ‌ترین افتتاحیه سال ۲۰۱۷ را دارد.

MV5BYzU0YzQ3MmMtNjliMi00NGU1LThiN2QtMDA5OTE2ZDlkYjVkXkEyXkFqcGdeQXVyNDg2MjUxNjM@. V1 SY1000 SX1500 AL  610x407 - آغاز 85 میلیون دلاری فیلم لوگان (Logan)-با باکس آفیس همراه باشید

از ۸۵.۳ میلیون دلار فروش فیلم لوگان، ۱۰.۱ میلیون دلار آن از ۳۸۱ سینمای آیمکس (IMAX) بدست آمد. این دومین اکران پرفروش یک فیلم بزرگسالانه در سینماهای آیمکس است (اولی، باز هم ددپول با ۱۶.۳ میلیون دلار). فیلم لوگان در سینماهای آیمکس بین المللی هم ۱۰.۶ میلیون دلار فروخت و در آنجا هم تبدیل به دومین اکران پرفروش یک فیلم بزرگسالانه در سینماهای آیمکس شد (همان طور که حدس زدید، ددپول در آنجا هم اول است).

MV5BMTE0ZGQ4MTctODcwMC00ODNhLTgxYjctNzlhMDEyZDE2OTNmXkEyXkFqcGdeQXVyNDg2MjUxNjM@. V1 SY1000 CR0015091000 AL  610x404 - آغاز 85 میلیون دلاری فیلم لوگان (Logan)-با باکس آفیس همراه باشید

فیلم لوگان در روز جمعه ۳۳ میلیون دلار فروخت و در روز شنبه، ۳۱.۳ میلیون دلار بدست آورد. ناگفته نماند که فیلم ریشه‌های مردان ایکس: ولورین (X-Men Origins: Wolverine) در سال ۲۰۰۹، از ۴,۰۹۹ سالن سینما، میانگین ۸۵ میلیون دلار فروخته بود. داستان فیلم لوگان در آینده نزدیک جریان دارد. لوگان مشغول مراقبت از پروفسور ایکس (Professor X) مریض است. او که از چشم بشریت پنهان شده است، با ورود یک جهش یافته جوان که توسط نیروهای تاریک تعقیب می‌شود، تصمیم می‌گیرد تا بازگردد و کارهای ناتمام‌اش را به پایان برساند. در این فیلم، پاتریک استیوارت (Patrick Stewart) یک بار دیگر در نقش پروفسور ایکس حضور دارد و دافنه کین (Dafne Keen) نقش کلون مونث لوگان، لارا کینی (Laura Kinney) ملقب به ایکس ۲۳ را بازی می‌کند. همچنین حضور استیفن مرچنت (Stephen Merchant) در نقش کالیبان و بوید هلبروک (Boyd Holbrook) در نقش پیرس (Pierce) در فیلم تایید شده است.

MV5BYTc4OTYzM2EtMzRiMS00NTYwLWFkY2UtN2UyZTM0ZDZiNTAzXkEyXkFqcGdeQXVyNDg2MjUxNjM@. V1 SY1000 CR0015021000 AL  610x406 - آغاز 85 میلیون دلاری فیلم لوگان (Logan)-با باکس آفیس همراه باشید

لوگان در بازار بین المللی هم آغاز تحسین برانگیزی داشت، این فیلم از ۸۱ بازار، میانگین ۱۵۲ میلیون دلار فروخت. فروش فیلم در بازارهای مختلف به ترتیب این گونه بود: چین با ۴۶.۳ میلیون دلار، انگلستان با ۱۱.۴ میلیون دلار، کره جنوبی با ۸.۲ میلیون دلار، برزیل با ۸.۱۷ میلیون دلار، روسیه با ۷.۱ میلیون دلار، فرانسه با ۶ میلیون دلار و غیره. این سومین اکران بزرگ بین المللی شرکت فاکس است که در پشت فیلم مردان ایکس: روزهای گذشته آینده (X-Men: Days of Future Past) با ۱۷۲ میلیون دلار و آواتار (Avatar) با ۱۶۴ میلیون دلار قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که فیلم لوگان از جنگ ستارگان اپیزود سوم: انتقام سیت (Star Wars: Episode III—Revenge of the Sith) با ۱۴۵ میلیون دلار و عصر یخبندان: ظهور دایناسورها (Ice Age: Dawn of the Dinosaurs) با ۱۵۱ میلیون دلار عبور کرده است.

MV5BODczMTQ3MTU5N15BMl5BanBnXkFtZTgwMjU3NTM3MDI@. V1 SX1500 CR001500999 AL  610x406 - آغاز 85 میلیون دلاری فیلم لوگان (Logan)-با باکس آفیس همراه باشید

دیگر اکران این هفته، فیلم کلبه (The Shack) از ۲,۸۸۸ سالن سینما، میانگین ۱۶.۱ میلیون دلار فروخت و در جایگاه سوم باکس آفیس قرار گرفت. فروش فیلم به اندازه‌ای خوب بوده که بتوانیم بگوییم ژانر مذهبی هنوز نمرده است. اکران فیلم کلبه، هفتمین افتتاحیه بزرگ ژانر مسیحی است. در این فیلم بازیگرانی همچون سام ورثینگتون (Sam Worthington) و اکتاویا اسپنسر (Octavia Spencer) ایفای نقش می‌کنند. این فیلم امتیاز ۱۵ درصد را در سایت راتن تومیتوز ثبت کرده اما از مخاطبان‌اش امتیاز A را دریافت کرده است. امتیاز فیلم در سایت IMDB فعلا ۶.۵ است.

MV5BYmVlNDM2ZTItMjJhNS00YzYzLThhYWItMzBhYWU4ODRjNzlkL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNDg2MjUxNjM@. V1 SY1000 CR0015001000 AL  610x407 - آغاز 85 میلیون دلاری فیلم لوگان (Logan)-با باکس آفیس همراه باشید

فیلم پیش از اینکه بمیرم (Before I Fall) ناموفق ظاهر شد و از ۲,۳۴۶ سالن سینما، میانگین ۴.۹ میلیون دلار فروخت. البته این فروش کافی بود تا فیلم در جایگاه پنجم قرار بگیرد. این فیلم در روز جمعه ۱.۶ میلیون دلار فروخت و در روز شنبه ۱.۹ میلیون دلار. این افزایش فروش نشان می‌دهد که فیلم توانسته مخاطبان‌اش را راضی کند و آن‌ها دیگران را به تماشای فیلم دعوت کرده‌اند. این فیلم از مخاطبان‌اش امتیاز B را دریافت کرد و در سایت IMDB فعلا امتیاز ۶.۶ را دارد.

MV5BMTY4NzMxNDIyMl5BMl5BanBnXkFtZTgwNTYwNjUzMTI@. V1 SX1500 CR001500999 AL  610x406 - آغاز 85 میلیون دلاری فیلم لوگان (Logan)-با باکس آفیس همراه باشید

فیلم برو بیرون (Get Out) یک افت کوچک ۲۲ درصدی را تجربه کرد و با فروش تحسین برانگیز ۲۶.۱ میلیون دلاری، در جایگاه دوم قرار گرفت. فروش کلی این فیلم تا اینجا ۷۵.۹ میلیون دلار است. انیمیشن لگو بتمن (The Batman Lego Movie) با ۱۱.۶ میلیون دلار فروش در جایگاه چهارم قرار گرفت و فروش کلی‌اش را به ۱۴۸ میلیون دلار رساند.

برنده اسکار بهترین فیلم سال، فیلم مهتاب (Moonlight) در این هفته ۲.۵ میلیون دلار فروخت و با یک افزایش فروش ۲۵۵ درصدی رو به رو شد! این فیلم تا اینجا ۲۵.۳ میلیون دلار فروخته است.

MV5BMTU2MTA3NzM0M15BMl5BanBnXkFtZTgwNjcwMzM5MDI@. V1 SX1777 CR001777744 AL  610x404 - آغاز 85 میلیون دلاری فیلم لوگان (Logan)-با باکس آفیس همراه باشید

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟

هفته آتی، یکی دیگر از آثار موردانتظار سال روی پرده می‌رود، یعنی فیلم کونگ: جزیره جمجمه (Kong: Skull Island). در این فیلم علاوه بر خانم برنده اسکار، بری لارسون (Brie Larson)، تام هیدلستون (Tom Hiddleston) در نقش کاپیتان جیمز کنراد (Captain James Conrad) حضور دارد. از دیگر بازیگران فیلم می‌توان به کوری هاوکینز (Corey Hawkins)، جیسون میچل (Jason Mitchell)، ساموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson)، جان گودمن (John Goodman)، توماس مان (Thomas Mann) و توبی کبل (Toby Kebbell) اشاره کرد. جوردن وت رابرتز (Jordan Vogt-Roberts) کارگردان فیلم پادشاهان تابستان (The Kings of Summer) سازنده این فیلم است و فیلمنامه را یک تیم چهارنفره، از جمله درک کانلی (Derek Connolly) نویسنده فیلم دنیای ژوراسیک (Jurassic World)، دن گیلروی (Dan Gilroy) نویسنده فیلم شبگرد (Nightcrawler)، مکس برنستین (Max Borenstein) نویسنده فیلم گودزیلا (Godzilla) و جان گتینز (John Gatins) نویسنده فیلم فولاد واقعی (Real Steel) نوشته‌اند.

وت رابرتز گفته است که فیلم کونگ: جزیره جمجمه قرار است بزرگ‌ترین کینگ کونگ سینما را به تصویر بکشد. این کینگ کونگ قرار است ۱۰۰ پا طول داشته داشته باشد و به نظر می‌رسد حتی از این میزان هم بزرگ‌تر باشد. داستان این فیلم در دوران جنگ ویتنام جریان دارد و باید دید تا چه اندازه می‌تواند موفق باشد.

ماه مارس امسال با حضور فیلم لوگان، کونگ: جزیره جمجمه و دیو و دلبر (Beauty and the Beast) از شرکت دیزنی (Disney) می‌‎تواند تاریخ‌ساز شود. البته انتظار نمی‌رود که کونگ یا دیو و دلبر بتوانند افتتاحیه عظیم ۱۵۲.۵ میلیون دلاری فیلم عطش مبارزه (Hunger Games) را تکرار کنند اما قطعا عالی خواهند بود و باید انتظار رکوردشکنی‌های زیادی را در این ماه داشته باشیم. خیلی ممنون لوگان پیر، خیلی ممنون!

جدول کامل باکس آفیس این هفته را در زیر مشاهده کنید:


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 49367 TechnoYab QR Code For: آغاز ۸۵ میلیون دلاری فیلم لوگان (Logan)-با باکس آفیس همراه باشید

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *