android ussd codes - آیا ممنوعیت استفاده از کدهای USSD واقعاً ریسک تراکنش های مالی کاربران را کاهش می دهد؟
اشتراک

آیا ممنوعیت استفاده از کدهای USSD واقعاً ریسک تراکنش های مالی کاربران را کاهش می دهد؟

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

همان گونه که به وضوح می توان مشاهده کرد، مخاطب اصلی این تصمیم خریداران شارژ سیم کارت های اعتباری هستند. به گفته ی داوود محمدبیگی، مدیر اداره ی نظام‌ های پرداخت بانک مرکزی، طبق آخرین بررسی‌ ها در حوزه ی USSD حدود ۸۰ درصد تراکنش‌ های این بستر مربوط به خرید شارژ تلفن همراه است که بر حسب تجربه بخش اعظم این ۸۰ درصد را مبالغ خرد تشکیل می دهند.

این تصمیم ظاهراً بر اساس نا امنی استفاده از این روش اتخاذ شده است. به نقل از متخصصین این حوزه، ارتباط موبایل با آنتن های BTS بر بستر کد های USSD را می توان شبیه سازی کرد. از این رو احتمال به سرقت رفتن اطلاعات بانکی افراد در این فرایند وجود دارد. به گفته ی کارشناسان، یکی از راه هایی که برای استفاده ی ایمن تر از این کدها وجود دارد استفاده از شناسه به جای اطلاعات بانکی است.با تکنویاب همراه باشید

در این شیوه کاربر می تواند برای هر حساب خود به بانک مراجعه کند و پس از اتصال شماره تلفن همراه به حساب و دریافت رمز، رمز دریافتی را به شرکت PSP اعلام کند. شرکت PSP نیز برای انجام هر تراکنش رمزی را با پیامک برای کاربر ارسال می کند و کاربر تنها با استفاده از همان رمز می تواند برای یک کارت بانکی و با یک شماره تلفن همراه از خدمات USSD استفاده کند. گفتنی است دردسر های این شیوه ممکن است به کل کاربر را از استفاده از این روش منصرف کند.

راه دیگری که ممکن است به عنوان راه جایگزین مطرح شود استفاده از اپلیکیشن بر بستر اینترنت است که آن نیز با توجه به نا آشنایی کاربران با ملاحظات امنیتی و احتمال استفاده از اپلیکیشن ها و سایت های دستکاری شده و جعلی، چندان ایمن به نظر نمی رسد. استفاده از شیوه های فیزیکی خرید شارژ نیز از لحاظ زیست محیطی امری مخرب محسوب می شود و هزینه ای اضافی بر این فرایند تحمیل می کند.

حال باید دید محدودیت های اعمال شده بر استفاده از کد های USSD تا چه حد ایمنی حساب های بانکی کاربران را بالا می برد و در عوض تا چه حد آنها را در معرض آسیب ها و خطرات تازه قرار می دهد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 12890 TechnoYab QR Code For: آیا ممنوعیت استفاده از کدهای USSD واقعاً ریسک تراکنش های مالی کاربران را کاهش می دهد؟

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *