تکنویاب | اخبار تکنولوژی

kyocera digno rafre 22 - آینده گوشی‌های هوشمند ضدآب در دستان Kyocera
اشتراک

آینده گوشی‌های هوشمند ضدآب در دستان Kyocera

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

کنگره جهانی موبایل سال ۲۰۱۶ گوشی‌های فراوانی به‌خود دید. در میان گوشی‌های معرفی شده محصولاتی ضدآب قرار داشتند. Xperia X و Galaxy S7 و Galaxy S7 edge از جمله محصولات ضدآب MWC 2016 بودند. اما در کنگره جهانی موبایل گوشی‌های ضدآب دیگری نیز معرفی شدند.

شرکت ژاپنی Kyocera در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۶ محصولاتی را به معرض نمایش گذاشت که Torque G02 و Digno Rafre نام دارند. این محصولات تفاوت زیادی با سایر گوشی‌های ضدآب دارند. گوشی Torque G02 مقاوم در برابر آب شور است و Digno Rafre را می‌توان با کف و زیر آب شست، البته باید حواس‌تان باشد که دمای آب بیش از ۴۳ درجه سانتی‌گراد نباشد.

 

اهمیت این گوشی‌ها در چیست؟

 

kyocera digno rafre 2(2) - آینده گوشی‌های هوشمند ضدآب در دستان Kyocera

 

بیشتر گوشی‌های ضدآب موجود در بازار مانند سری گلکسی از سامسونگ و اکسپریا از سونی در برابر آب شیرین مقاوم‌اند. اگر این گوشی‌ها را در آب شیرین بیندازید احتمالا مشکلی به‌وجود نخواهد آمد اما اگر به‌طور اتفاقی گوشی‌ را در آب شور بیندازید، احتمال خراب شدن وجود دارد. یک احتمال دیگر هم وجود دارد! آب شور می‌تواند قسمت‌های موم شده و بندهای محافظ را که برای جلوگیری از ورود آب تعیبیه شده‌اند را ازبین ببرد.

 

kyocera digno rafre 4(1) - آینده گوشی‌های هوشمند ضدآب در دستان Kyocera

 

احتمال دیگری هم وجود دارد، اگر هنگام شستن ظروف گوشی‌تان داخل سینک ظرفشویی بیوفتد شاید در دفعات اول مشکلی برای گوشی به‌وجود نیاید، اما به مرور زمان ماده شوینده سبب خورده شدن و خشک شدن نوارها و موم‌های محافظ می‌شود. که این مسئله سرانجام به خراب شدن گوشی منتج می‌شود.

 

kyocera digno rafre 5(1) - آینده گوشی‌های هوشمند ضدآب در دستان Kyocera

 

این گوشی‌ها چگونه کار می‌کنند؟

طبق ادعای شرکت سازنده نحوه ساخت هرکدام از گوشی‌ها متفاوت است و مواد مختلفی در آن‌ها به کار رفته است. این مواد پایداری و دوام بسیار بالایی دارند و به‌عنوان نوار محافظ و موم‌های پوششی در گوشی به کار رفته‌اند. در حال خاضر Kyocera توانسته موفقیت زیادی در تولید گوشی‌های ضدآب کسب کند. نمایشگر لمسی این دوگوشی تقویت شده و به کاربر اجازه استفاده راحت از آن‌ها در زیر آب را می‌دهد. البته این قابلیت هنوز کامل نیست و نیاز به زمان بیشتری دارد.

 

kyocera torque g02 and digno rafre(1) - آینده گوشی‌های هوشمند ضدآب در دستان Kyocera

 

به‌نظر نمی‌رسد این گوشی‌ها از ژاپن خارج شوند و بازار دیگری را به خود ببینند اما این گوشی‌ها می‌توانند الگویی برای ساخت گوشی‌های ضدآب بهتر باشند. این موضوع می‌تواند اهمیت زیادی پیدا کند چون گوشی‌های هوشمند وارد زندگی روزمره ما شده‌اند و احتمالا در آینده به گوشی‌های هوشمند این چنینی نیاز پیدا کنیم.

Untitled 2 - آینده گوشی‌های هوشمند ضدآب در دستان Kyocera

 

kyocera torque g02(1) - آینده گوشی‌های هوشمند ضدآب در دستان Kyocera

 

نظر شما در مورد گوشی‌های ضدآب چیست؟
آیا ضدآب بودن نیز می‌تواند به قابلیت مهم و همه‌گیر در گوشی‌های هوشمند بدل شود؟


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 581TechnoYab QR Code For: آینده گوشی‌های هوشمند ضدآب در دستان Kyocera

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *