احضار روح 2
اشتراک

« احضار روح ۲ » گیشه های سینما را لرزاند / گزارش باکس آفیس هفته

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: باکس آفیس

یک فیلم در ژانر وحشت، اقتباس سینمایی از یک بازی ویدئویی و قسمت دوم «حالا مرا می‌بینی» پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای آمریکا شدند.

به گزارش تکنویاب به نقل از مووی مگ، در حالی که انتظار می‌رفت فیلم پرهزینه «وارکرفت» بیشترین تماشاگران را به سینما بکشد، قسمت دوم فیلم «احضار روح» به راحتی در میزان فروش گوی سبقت را از «وارکرفت» ربود و پرفروش‌ترین فیلم پایان هفته در سینماهای آمریکا شد.

محصول ترسناک کمپانی‌های نیولاین و برادران وارنر با اکران گسترده در ۳۳۴۳ سالن سینما به فروشی برابر با ۴۰.۴ میلیون دلار دست یافت. این میزان از فروش در ماه ژوئن برای یک فیلم در ژانر وحشت در تاریخ سینما سابقه ندارد.

درست در زمانی که معمولا دنباله‌های سینمایی ناموفق عمل می‌کنند، میزان فروش قسمت دوم «احضار روح» فراتر از انتظار بود. این فیلم به کارگردانی جیمز وَن در کشورهای دیگر نیز فروش خوبی داشت و با ۵۰ میلیون دلار فروش در ۴۴ بازار خارجی موفق شد تا مجموع فروش جهانی خود را به ۹۰.۴ میلیون دلار برساند. فروش این فیلم در برخی کشورها از جمله مکزیک (۹.۱ میلیون دلار)، برزیل (۳.۷ میلیون دلار) و استرالیا (۲.۷ میلیون دلار) بیشتر از هر فیلم ترسناک دیگری در تاریخ سینما بود.

جیمز وَن کارگردانی قسمت اول «احضار روح» را نیز برعهده داشت. در قسمت دوم این فیلم همانند قسمت اول آن پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا در نقش زن و شوهری متخصص در امورماورالطبیعه ظاهر می‌شوند. آن‌ها اینبار برای کمک به یک خانواده به انگلستان می‌روند.

این فیلم همزمان در جلب نظر منتقدان سینمایی و تماشاگران سینما بسیار موفق بود تا علاوه بر نقدهای بسیار خوب امتیاز سینمایی A منفی را نیز از آن خود کند.

قسمت اول «احضار روح» با هزینه‌ای برابر با ۲۰ میلیون دلار ساخته شد و در نهایت با فروشی برابر با ۳۱۸ میلیون دلار در سراسر جهان به کار خود پایان داد. بودجه ساخت قسمت دوم «احضار روح» ۴۰ میلیون دلار است.

در سایه قدرتنمایی «احضار روح» محصول پرهزینه کمپانی‌های لجندری و یونیورسال در ۳۴۰۰ سالن سینما اکران شد. «وارکرفت» که با اقتباس از یک بازی ویدئویی ساخته شده است، در افتتاحیه آمریکای شمالی تنها ۲۴.۴ میلیون دلار فروش داشت. این میزان فروش برای فیلمی با بودجه‌ای ۱۶۰ میلیون دلاری رقمی ناامیدکننده است.

البته «وارکرفت» علیرغم فروش ناامیدکننده در آمریکا، در بازارهای خارجی به ویژه چین بسیار موفق عمل کرده است. این فیلم در پنج روز نخست اکران در چین از مرز فروش ۱۵۶ میلیون دلار عبور کرد. مجموع فروش جهانی «وارکرفت» با توجه به فروش بالای فیلم در سینمای چین بیش از ۲۸۶ میلیون دلار است. این فیلم برای فرار از زیان نیاز به فروشی برابر با ۴۵۰ میلیون دلار دارد. کمپانی لجندری اعلام کرده که «وارکرفت» پرفروش‌ترین افتتاحیه یک فیلم خارجی در سینمای چین را به نام خود ثبت کرده است. تراویس فیمل و پائولا پاتن در «وارکرفت» به کارگردانی دانکن جونز نقش‌آفرینی می‌کنند.

سومین فیلم پرفروش این پایان هفته در سینماهای آمریکا دنباله فیلم «حالا مرا می‌بینی» بود. این فیلم با اکران در ۳۲۳۲ سالن سینما به فروشی برابر با ۲۳ میلیون دلار رسید. این فیلم با بودجه‌ای بالغ بر ۹۰ میلیون دلار ساخته شده است.

«حالا مرا می‌بینی» با بازی جسی آیزنبرگ، مارک روفالو، وودی هرلسون، دیو فرانکو و دنیل رادکلیف در بازارهای خارجی ۲۲.۸ میلیون دلار دیگر فروخت تا مجموع فروش جهانی خود را به ۴۵.۸ میلیون دلار برساند.

 ردیف

نام فیلم

تعداد سالن‌های سینما

هزینه ساخت / میلیون دلار

فروش آخر هفته / میلیون دلار

فروش کل(در آمریکای شمالی) / میلیون دلار

۱

احضار روح ۲

۳۳۴۳

۴۰

۴۰.۴

۴۰.۴

۲

وارکرفت

۳۴۰۰

۱۶۰

۲۴.۳

۲۴.۳

۳

حالا مرا می‌بینی

۳۲۳۲

۹۰

۲۳

۲۳

۴

لاک‌پشت‌های نینجا: خارج از سایه‌ها

۴۰۷۱

۱۳۵

۱۴.۸

۶۱

۵

مردان ایکس: آپوکالیپس

۳۵۸۵

۱۷۸

۱۰

۱۳۶.۳

۶

من پیش از تو

۲۷۶۲

۲۰

۹.۲

۳۶.۸

۷

پرندگان خشمگین

۳۰۸۳

۷۳

۶.۷

۹۸.۱

۸

آلیس آنسوی آینه

۲۸۸۹

۱۷۰

۵.۵

۶۲.۴

۹

کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی

۲۱۰۱

۲۵۰

۴.۳

۳۸۶.۸

۱۰

کتاب جنگل

۱۴۹۶

۱۷۵

۲.۷

۳۵۲.۶

 

 


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 13380 TechnoYab QR Code For: « احضار روح ۲ » گیشه های سینما را لرزاند / گزارش باکس آفیس هفته

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *