eb83050f beb6 4f9e 9365 55ea0ad39877 - استفاده از آیفون به عنوان دکمه Escape مک بوک پرو
اشتراک

استفاده از آیفون به عنوان دکمه Escape مک بوک پرو

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: اپل

مدتی از معرفی لپ‌تاپ‌ جدید مک بوک پرو اپل مجهز به نوار لمسی می‌گذرد که انتقادات زیادی درباره‌ی این دستگاه منتشر شده است؛ چرا که مک بوک پرو سال ۲۰۱۶، دکمه‌ی Esc ندارد.

بر این اساس؛ یک توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار در وب‌سایت گیت‌هاب، راه حلی جالب برای این مشکل ارائه کرده است. او نرم‌افزاری را توسعه داده که به کاربر اجازه‌ می‌دهد از صفحه نمایش گوشی آیفون خود که به مک بوک پرو متصل است، به عنوان دکمه‌ی Escape استفاده کند.

این نرم‌افزار، متن باز است و استفاده از آن هیچ هزینه‌ای ندارد. نر‌م‌افزار ESCapey در گیت‌هاب با توضیح «راه حلی برای دکمه‌ی Escape در لپ‌تاپ‌های اپل» معرفی شده است. در مدت کوتاهی پس از معرفی این نرم‌افزار، کاربران زیادی از آن استقبال کرده‌اند. البته توسعه‌دهنده‌ی آن یعنی برایان میشل، در توضیحات کد نرم‌افزار خود یک بخش کامل سلب مسئولیت درج کرده است. در بخش مشکلات شایع این نر‌م‌افزار، خود توسعه‌دهنده این عبارت را برای سلب مسئولیت یا Disclaimer عنوان کرده است: «این کدها تنها برای تفریح نوشته شده‌اند و نمی‌توان به‌طور کامل به آن‌ها اعتماد کرد. تنها در صورتی که علاقه‌ی زیادی به امتحان کردن آن‌ها دارید، این نرم‌افزار را نصب کنید.» البته او در جایی دیگر عنوان کرده است ESCapey به‌خوبی در آیفون مجهز به iOS 10 اجرا و عملکرد آن در مک‌بوک پرو رتینا ۲۰۱۵ آزمایش شده است.

البته راه حل‌های دیگری مانند جابجایی عملکرد دکمه‌های Caps Lock، Ctrl و Command نیز برای حل مشکل نبود دکمه‌ی Escape در اینترنت وجود دارند که می‌توانند مفیدتر و قابل‌اعتمادتر از نرم‌افزار ESCapey باشند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 33906 TechnoYab QR Code For: استفاده از آیفون به عنوان دکمه Escape مک بوک پرو

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *