mi box - اندروید تی‌ وی در مسیر پیشرفت
اشتراک

اندروید تی‌ وی در مسیر پیشرفت

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: شیائومی, اندروید

حدود ۲ سال می‌گذرد از اولین باری که گوگل اندروید تی‌وی را معرفی و به نوعی پروژه Google TV را شکست‌خورده اعلام کرد. اکنون به نظر می‌رسد اندروید تی‌وی راهی متفاوت با پروژه قبلی گوگل در پیش گرفته و در حال رشد و پیشرفت است. طبق اخبار منتشرشده، گویا به زودی شیائومی با تولید محصولی بر پایه Android TV رسما به جرگه تولیدکنندگان سخت‌افزاری این پلتفرم می‌پیوندد. این اتفاق همزمان با خبری که گوگل در کنفرانس I/Oاخیرش مبنی بر انتشار چند اپلیکیشن و کانال جدید اعلام کرد می‌تواند طرفداران این پلتفرم را سر ذوق بیاورد.

سونی، که از ابتدا از حامیان اندروید تی‌وی محسوب می‌شد، نسل جدید تلویزیون‌های BRAVIA خود را به اندروید تی‌وی مجهز کرده و شارپ نیز از Net Player پرده برداشته است. شرکت RCA نیز به عنوان اولین همکاری خود با پروژه اندروید تی‌وی از ماه آینده میلادی محصولی به بازار می‌فرستد که قابلیت پخش محتواهای ۴K را خواهد داشت. در مورد ست‌تاپ باکس شیائومی اطلاعات چندانی نداریم اما می‌دانیم که این محصول قابلیت پخش محتوای ۴K را خواهد داشت. گوگل همچنین اعلام کرده است که با همکاری شرکت‌هایی مانند Beko، Grundig و Vestel از ماه ژوئن محصولات بر پایه اندروید تی‌وی در اروپا توزیع خواهد شد.

شبکه ESPN نیز اپلیکیشنی معرفی کرده‌ است که که به کاربران اجازه تماشای زنده‌ی مسابقات ورزشی را از طریق تلویزیون‌های اندرویدی‌شان می‌دهد. از طرف دیگر اپلیکیشن‌های زیاد دیگری از سوی CNN، Comedy Centeral، MTV، Freedom، Nickelodeon، Spotify، STARZ، WATCH ABCو دیزنی به زودی برای اندروید تی‌وی منتشر خواهد شد که به رونق هرچه بیشتر این پلتفرم کمک شایانی خواهد کرد.

از طرف دیگر گوگل در نسخه جدید اندروید که اواخر تابستان منتشر خواهد شد قابلیت‌هایی مانند حالت تصویر در تصویر در نظر گرفته است که کاربران بتوانند هنگام مشاهده فیلم یا برنامه‌های مختلف، کارهای دیگری نیز انجام دهند. تمامی اندروید تی‌وی‌ها، اسپیکرها و کروم‌کست‌ها نیز از این پس قابل کنترل با نسخه جدید اپلیکیشین گوگل کست خواهند بود.

به نظر می‌رسد اندروید تی‌وی آرام آرام در میان تولیدکنندگان و توسعه‌دهندگان محبوبیتی که از ابتدا به دنبال آن بوده است را پیدا می‌کند. شما چه فکر می‌کنید؟


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 9995 TechnoYab QR Code For: اندروید تی‌ وی در مسیر پیشرفت

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *