a41ba1246953ffe5e2ef9f8f130aa69c XL - همراه اول، ایرانسل و رایتل تماس تلگرام را مسدود کردند
اشتراک

همراه اول، ایرانسل و رایتل تماس تلگرام را مسدود کردند

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: برنامه

بر اساس تست‌های مختلف، مشاهدات کاربران و شنیده‌های تکنویاب از منابع معتبر، تماس رایگان صوتی تلگرام که از شامگاه دیروز برای ایرانیان فعال شده بود، در شبکه‌های اینترنت همراه اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل مسدود شده است.

همچنین پاول دورف موسس تلگرام نیز دقایقی پیش در توییتی این مسدودسازی را تایید کرد و گفت :

“ما تماس صوتی را برای کاربران ایرانی فعال کرده ایم اما اوپراتورهای ایرانی، آغاز به مسدود کردن آن کرده اند.”

768ce6a9 bbde 42d1 9974 858e3595a971 - همراه اول، ایرانسل و رایتل تماس تلگرام را مسدود کردند

از همان ساعات اولیه که تماس صوتی برای کاربران ایرانی فعال شد، برخی از افراد با مشکل روبه‌رو شدند که برخی از رسانه‌های رسمی و غیر رسمی احتمال وقوع آن را به سرورهای تلگرام مرتبط دانستند. در حالی‌که این امکان توسط افرادی که از اینترنت ثابت و خانگی استفاده می‌کردند برقرار بود. به همین خاطر تصمیم گرفتیم این قابلیت را برای افراد مختلف و در دسترسی‌های مختلف آزمایش کنیم و هم‌زمان نیز اطلاعاتی را از مسدود کردن این تماس در شبکه‌های مختلف به‌دست آوریم.

بدین ترتیب اگر یکی از دو مخاطبی که می‌خواهند با هم تماس داشته باشند از اینترنت همراه همراه اول، ایرانسل و رایتل استفاده کنند، تماس بعد از زنگ خوردن (حالت ringing) در حالت برقراری ارتباط (حالت connecting) باقی می‌ماند و پس از چند ثانیه تماس قطع می‌شود. اما اگر هر دو شخص، از اینترنت های خانگی استفاده کنند تماس با موفقیت انجام خواهد شد.

این قابلیت بر اساس آزمایش‌های ما در شبکه‌های شرکت‌هایی چون مخابرات، شاتل، های‌وب و داتک فعال است و مشترکان همراه اول، ایرانسل و رایتل نیز تنها با استفاده از ابزارهای تغییر آی پی می‌توانند این تماس را برقرار کنند.

بر اساس پیگیری‌های ما از افراد مطلع، پیش از این نیز قرار بوده است که این قابلیت توسط همراه اول و ایرانسل مسدود شود و رایتل نظر یا تصمیمش را اعلام نکرده بود. البته هنوز هیچ یک از مسئولان این سه اپراتور نظر رسمی در این مورد نداده‌اند و خبر مسدود شدن آن بر اساس شواهد، آزمایش‌ها و نظرات افراد مطلع است.

ضمناً تا کنون از سوی هیچ مقام مسئولی فرمان مسدود شدن این قابلیت در شبکه‌های دسترسی به اینترنت در ایران صادر نشده است. تکنویاب منتظر اعلام نظر اپراتورهای تلفن همراه یعنی همراه اول، ایرانسل و رایتل است و این موضوع را در روزهای آینده از این شرکت‌ها پرس‌وجو می‌کند و نتیجه را به اطلاع کاربران محترم می‌رساند.

شما نیز می‌توانید تجربه‌ی برقراری تماس با تلگرام یا برقرار نشدن تماس با تلگرام را از طریق بخش نظرات یا شبکه‌های اجتماعی تکنویاب در اختیار ما و دیگر کاربران بگذارید.

منبع تکنویاب


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 54402 TechnoYab QR Code For: همراه اول، ایرانسل و رایتل تماس تلگرام را مسدود کردند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *