Untitled 217 - اولین پردازنده‌ی 10 هسته‌ای اینتل برای دسکتاپ با قیمت 1,723 دلار معرفی شد
اشتراک

اولین پردازنده‌ی ۱۰ هسته‌ای اینتل برای دسکتاپ با قیمت ۱,۷۲۳ دلار معرفی شد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

اینتل با پردازنده‌ی ۱۰ هسته‌ای خود حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. این پردازنده که Core i7-6950X Extreme Edition نام دارد امروز در رویداد کامپیتوکس معرفی شد. در واقع اینتل در سال ۲۰۱۱ پردازنده‌ی ۱۰ هسته‌ای Xeon را ساخته بود؛ اما این پردازنده مناسب برای سرور بوده و پردازنده‌ی جدید برای کامپیوترهای رومیزی طراحی شده است.

پردازنده‌ی ۱۰ هسته‌ای اینتل قرار است با فرکانس ۳ گیگاهرتز کار کند که به‌سرعت ۳.۵ گیگاهرتز نیز خواهد رسید. همچنین از ۲۵ مگابایت کش نیز بهره برده و مجهز به قابلیت جدید اینتل به نام توربو بوست ۳.۰ خواهد بود. هرچند، لذت شنیدن خواندن این خبر با قیمت بالای پردازنده‌ی نسل جدید اینتل کمی تلخ می‌شود زیرا در صورتی که علاقه دارید یکی از این پردازنده‌ها را برای سیستم خود تهیه کنید باید ۱,۷۲۳ دلار بودجه داشته باشید.

خب سوال اصلی اینجاست که چنین پردازنده‌ی گران قیمتی چه مزایایی برای شما خواهد داشت؟ اینتل گفته است که پردازنده‌ی ۱۰ هسته‌ای جدید تقریبا دو برابر از پردازنده ۴ هسته‌ای Core i7-6700k در رندرهای سه بعدی سریع‌تر عمل می‌کند و ۳۵ درصد سریع‌تر از Core i7-5960x خواهد بود.

حال، اگر ویرایش ویدیوهای ۴K را در نظر بگیریم از مدل ۴ هسته‌ای Core i7-6700k چیزی در حدود ۶۵ درصد و از مدل نسل قبلی چیزی درحدود ۲۵ درصد سریع‌تر خواهد بود. نکته‌ای که طبیعتا از موارد فوق، جذابیت بیشتری دارد عملکرد این پردازنده در حالت گیمینگ است. پردازنده‌ی ۱۰ هسته‌ای اینتل چیزی در حدود ۲۵ درصد از ۵۹۶۰x در حالت اجرای بازی‌ها سریع‌تر است. همان‌طور که مشاهده می‌کنید پردازنده‌ی Core i7-6950X Extreme Edition تقریبا برای هر کاری مناسب بوده و فوق العاده قدرتمند نیز هست.

نکته‌ی دیگری که وجود دارد مدل‌های قدرتمند؛ اما ارزان‌تری نیز معرفی شده‌اند. در کنار پردازنده‌ی ۱۰ هسته‌ای اینتل، مدل ۸ هسته‌ای نیز به نام i7-6900k با قیمت ۱,۰۸۹ دلار و مدل‌های ۶ هسته به نام i7-6850k به قیمت ۶۱۷ دلار و i7-6800k به قیمت ۴۳۴ دلار در ویترین فروشگاه‌ها قرار خواهد گرفت. تمام این پردازنده‌ها از رم DDR4-2400 پشتیبانی خواهند کرد که در مقایسه با سرعت پردازنده‌های نسل قبلی، یک افزایش عملکرد کم اما تاثیرگذار است.

طبیعتا با داشتن چنین قیمت‌هایی، کاربران کمتری علاقه‌مند به خرید این پردازنده‌ها هستند؛ اما باید قبول کرد که عرضه‌ی پردازنده‌ی ۱۰ هسته‌ای و پردازنده‌های دیگری که نام آن‌ها ذکر شد باعث می‌شود تا اینتل به‌راحتی از AMD پیشی گیرد. در حال حاضر قدرتمندترین پردازنده‌ی AMD در واقع تنها ۸ هسته دارد؛ البته قیمت آن به‌مراتب ارزان‌تر است.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 11176 TechnoYab QR Code For: اولین پردازنده‌ی ۱۰ هسته‌ای اینتل برای دسکتاپ با قیمت ۱,۷۲۳ دلار معرفی شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *