0baecbe1 a8a5 460e aa96 eacb83649c03 - اولین SUV الکتریکی هیوندای بزودی رونمایی میشود
اشتراک

اولین SUV الکتریکی هیوندای بزودی رونمایی میشود

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: خودرو

شرکت هیوندای موتور با رونمایی از خودروهای آیونیک و کیا نیرو با پیشرانه‌های پاک، گام بلندی به‌سوی آینده برداشته است. این خودروساز کره‌ای حالا آماده‌ی برداشتن گامی بلندتر برای جایگزینی خودروهای شاسی‌بلند بنزینی خود با نمونه‌ی الکتریکی آن بر پایه‌ی یک پلتفرم کاملاً اختصاصی است.

11c4608f b63e 4f24 a088 82f87a8fbeff - اولین SUV الکتریکی هیوندای بزودی رونمایی میشود

به گزارش رویترز و به نقل از لی کی سانگ، رئیس بخش خودروهای الکتریکی هیوندای، این برند در سال آینده از یک خودروی شاسی‌بلند الکتریکی کوچک رونمایی خواهد کرد. کیا نیز بعد از معرفی این مدل، از یک نمونه‌ی مشابه رونمایی می‌کند. هر دو مدل الکتریکی قابلیت پیمایش مسافت ۳۰۰ کیلومتر با هر بار شارژ دارند. او همچنین نوید داد که مدل‌های کامپکت در مقایسه با رقبا، عملکرد بهتری خواهند داشت.

b9f17f44 a5f2 4c71 9f1e 77b11e5a9094 - اولین SUV الکتریکی هیوندای بزودی رونمایی میشود

اگرچه این کار به اندکی زمان نیاز دارد؛ اما ساخت یک پلتفرم جدید برای خودروی الکتریکی، میل این خودروساز به خودروهای الکتریکی باتری‌دار را تقویت می‌کند. لی افزود:

پلتفرم خودروی الکتریکی نیازمند سرمایه‌گذاری بالایی است؛ اما ما در حال انجام آن به‌منظور آمادگی برای آینده هستیم.

هیوندای اخیراً معرفی خودروی الکتریکی جدید این شرکت برای برند لوکس خود، جنسیس را تأیید کرده است. انتظار می‌رود این مدل در سال ۲۰۲۱ و پس از معرفی مدل هیبریدی جنسیس در سال ۲۰۱۹۹ رونمایی شود.

امروزه، سهم خودروهای الکتریکی در بازار در حدود یک درصد است؛ اما لی امیدوار است این رقم تا سال ۲۰۲۵ به ۱۰ درصد افزایش یابد. او می‌گوید:

خودروهای سلول سوختی تا سال ۲۰۲۵ با استقبال زیادی همراه نخواهند شد. هیوندای به‌عنوان یکی از اولین شرکت‌های معرفی‌کننده‌ی این فناوری، در سال ۲۰۱۳ از نسخه سلول سوختی ix35 رونمایی کرد و در سال ۲۰۱۴ مدل سلول سوختی توسان را به بازارهای جهانی فرستاد.

تمامی شواهد نشان می‌دهند که هیوندای همچنان به خودروهایی با فناوری سلول سوختی وفادار است، هرچند آن‌ها به‌مانند خودروهای الکتریکی در کوتاه‌مدت به ثمر نخواهند نشست.

d0bf361c cc9b 46ba ba3b 577e3d2ccbfa - اولین SUV الکتریکی هیوندای بزودی رونمایی میشود

هیوندای در نمایشگاه خودروی ژنو امسال از یک نمونه‌ی مفهومی سلول سوختی رونمایی کرد. انتظار می‌رود نسل بعدی شاسی‌بلند هیدروژنی هیوندای بتواند ۸۰۰ کیلومتر را با یک‌بار سوخت‌گیری مخزن هیدروژن طی کند. کیا نیز خیلی زود به دنبال رونمایی از اولین خودروی سلول سوختی خود است.

منبع MOTORTREND


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 52552 TechnoYab QR Code For: اولین SUV الکتریکی هیوندای بزودی رونمایی میشود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *