تکنویاب | تکنولوژی | اوپو‌ R9 توانست پرفروش‌ترین گوشی چین در خرداد ماه شود
Untitled 72 - اوپو‌ R9 توانست پرفروش‌ترین گوشی چین در خرداد ماه شود
اشتراک

اوپو‌ R9 توانست پرفروش‌ترین گوشی چین در خرداد ماه شود

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: شیائومی, اخبار

به‌تازگی موسسه تحقیقاتی به نام Ounterpoint پس از مطالعاتی که بر روی بازار چین داشته اعلام کرده که گوشی اوپو‌ R9 بیشترین فروش را در میان تلفن‌های هوشمند در بازار کشور پهناور چین داشته است.

همان‌طور که در مقدمه خواندید گوشی اوپو‌ R9 توانسته پرفروش‌ترین تلفن هوشمند در ماه ژوئن ۲۰۱۶ باشد. در صورتی که از این موضوع بی‌خبر هستید جالب است که ذکر کنم اوپو در ژوئن ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ کمتر از ۱۰ درصد سهم بازار را در اختیار داشت و این میزان در ژوئن سال ۲۰۱۶ به ۲۲.۹ درصد از بازار رسید که باعث شد اوپو از رقیبانی مانند سامسونگ، شیائومی و اپل جلو بزند.

در این میان شیائومی که ۱۵ درصد از سهم بازار را در همین موقع از سال گذشته داشت امسال به کمتر ۱۰ درصد رسیده و جای خود را به کمپانی‌هایی مانند ویوو داده که توانسته به ۱۲ درصد از سهم بازار برسد.

Smartphone sales stats 300x216 - اوپو‌ R9 توانست پرفروش‌ترین گوشی چین در خرداد ماه شود

هرچند کمپانی مانند هواوی در حال حاضر جایگاه مناسبی دارد و با ۱۷.۴ درصد از سهم بازار چین، رشد خود را حفظ کرده؛ اما نسبت به سال گذشته با افت ۳.۴ درصدی رو به رو است.

از نظر درصد فروش محصولات نیز جالب است بدانید این اوپو‌ R9 است که توانسته برترین محصول فروخته شده در ژوئن ۲۰۱۶ باشد. در جایگاه بعدی آیفون ۶ اس قرار داشته و Le 2 نیز جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

آنچه در کنار این موارد جلب توجه می‌کند قرار داشتن ۳ گوشی از کمپانی اپل در میان ۱۰ گوشی پرفروش چین در ماه ژوئن ۲۰۱۶ بوده که در نوع خود جالب استد.

Top selling phones in China June 2016 300x147 - اوپو‌ R9 توانست پرفروش‌ترین گوشی چین در خرداد ماه شود

در کنار اپل، شیائومی نیز سه محصول در میان ۱۰ گوشی پرفروش چین دارد که البته در بالاترین جایگاه، شیائومی ردمی نوت ۳ در جایگاه هفتم است.

جدا از موارد ذکر شده اگر نگاهی به محصولات پرفروش بیندازید نامی از کمپانی‌هایی مانند سامسونگ، ال جی، اچ تی سی و سونی وجود ندارد و بیشتر می‌شود نام کمپانی‌های چینی را دید. جالب است بدانید در چنین شرایطی کمپانی‌هایی مانند سامسونگ و ال جی با فروش لوازم جانبی یا قطعات مورد نیاز برای ساخت محصولات به کمپانی‌های چینی، سود خوبی دارند و با فروش هر محصولی که در ساخت آنها از قطعات تولید شده توسط سامسونگ یا ال جی به کار رفته باشد آنها نیز به سود رسیده‌اند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 17883TechnoYab QR Code For: اوپو‌ R9 توانست پرفروش‌ترین گوشی چین در خرداد ماه شود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *