b0f14896 0cad 4a1e aa54 ee962d1a50b8 1 - اچ تی سی از نسخه بی‌ سیم هدست واقعیت مجازی وایو رونمایی کرد
اشتراک

اچ تی سی از نسخه بی‌ سیم هدست واقعیت مجازی وایو رونمایی کرد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اچ تی سی

در خلال برگزاری رویداد کامپیوتکس۲۰۱۷ نسخه‌ی آزمایشی از هدست جدید اچ‌تی‌سی طی کنفرانس خبری اینتل رونمایی شد. اینتل بر سر ساخت این محصول با اچ‌تی‌سی همکاری نزدیکی دارد و از تکنولوژی‌های جدیدش در ساخت نسخه بی‌سیم هدست اچ‌تی‌سی وایو استفاده کرده است.

مدل بی‌سیم هدست واقعیت مجازی وایو شباهت بسیاری به مدل فعلی دارد؛ البته با این تفاوت که جعبه‌ای به قسمت بالایی آن اضافه شده که روی سر کاربر قرار می‌گیرد. اینتل طی کنفرانسش، اطلاعاتی در مورد این جعبه ارائه نکرد؛ اما به نظر می‌رسد که تجهیزات بی‌سیم در درون آن قرار داشته باشند.

هدست جدید از تکنولوژی بی‌سیم گیگابیت (WiGig) و از کدک‌های Display Link XR استفاده می‌کند. اینتل گفته است که استفاده از این تکنولوژی‌ها باعث می‌شود کاربران حداقل میزان تاخیر را تجربه کنند.

درواقع منظور اینتل، میزان زمانی است که فرامین صادر شده توسط کاربر به دستگاه رسیده و دستگاه واکنش مد نظر را نشان دهد. اصولا در ارتباطات وایرلس شاهد تاخیر اندکی هستیم که در ارتباطات از طریق سیم شاهد آن نیستیم. به همین علت نیاز است که میزان تاخیر در واقعیت مجازی تا حد ممکن کاهش یابد.

نسل اول هدست وایو نیاز به استریم اطلاعات در حجم ۶ گیگابیت بر ثانیه دارد و باید گفت عملی کردن این کار به‌صورت بی‌سیم، چالشی سخت محسوب می‌شود. طبق گفته‌های مسئولان DisplayLinkk مهندسان باید شرایطی فراهم کنند که حتی زمانی که کاربران جنب و جوش فراوانی داشته باشند ارسال و دریافت اطلاعات با مشکلی رو‌به‌رو نشود.

b0f14896 0cad 4a1e aa54 ee962d1a50b8 - اچ تی سی از نسخه بی‌ سیم هدست واقعیت مجازی وایو رونمایی کرد

در هر صورت عرضه چنین محصولی می‌تواند برای کاربران بسیار خوشایند باشد؛ زیرا دیگر نیازی به کابل ندارد و انجام بازی‌های مبتنی بر واقعیت مجازی را ساده‌تر خواهد کرد.

منبع PCWORLD


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 62196 TechnoYab QR Code For: اچ تی سی از نسخه بی‌ سیم هدست واقعیت مجازی وایو رونمایی کرد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *