تکنویاب | اخبار تکنولوژی

Android Lollipop Nexus 7 factory reset restoring - بازیابی تنظیمات کارخانه ای در اندروید و آی او اس
اشتراک

بازیابی تنظیمات کارخانه ای در اندروید و آی او اس

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اندروید

در زمانی که یک کاربر به مشکلات اساسی در گوشی خود برخورد کرده و یا سرعت عملکرد دستگاه به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند، ریست فکتوری موبایل یا همان بازیابی تنظیمات کارخانه ای ساده‌ترین، سریع‌ترین و کاربردی‌ترین راهکار به نظر می‌رسد. در واقع با ریست فکتوری گوشی و حتی یک تبلت اندرویدی و یا آی او اس (آیپد)، پیکربندی و تنظیمات دستگاه به همان حالتی برمی‌گردند که آن را به تازگی خریداری کرده و بعد از بیرون آوردن از جعبه روشن می‌کنید، بدون اینکه هیچگونه تغییری در تنظیمات پیشفرض کارخانه اعمال شده باشد.با تکنویاب همراه باشید.

هرگز فراموش نکنید ریست فکتوری موبایل به پاک‌ شدن کامل حافظه دستگاه منجر می‌شود که احتمالا از دست دادن برخی اطلاعات مهم را در پی خواهد داشت. همچنین در نظر داشته باشید اگر تنها هدف شما از بازیابی تنظیمات کارخانه ای گوشی خلاص شدن از دست برخی اطلاعات است، همواره دسته‌ای از داده‌ها وجود دارند که حتی با این کار نیز به طور کامل حذف نشده و قابل بازیافت هستند. پس بهتر است به این منظور به دنبال راهکارهایی غیر از ریست فکتوری موبایل بروید. بهترین ایده این است که پیش از شروع کار حتما از محتویات دستگاه بکاپ تهیه کنید.

البته پاک شدن همه چیز در ریست فکتوری موبایل ، سیستم عامل را نیز شامل نمی‌شود، به این معنی که بعد از اتمام فرآیند قرار نیست تا به نسخه پیشین سیستم عامل دستگاه خود بازگردید.

ریست فکتوری موبایل اندرویدی

android factory reset 620x363 - بازیابی تنظیمات کارخانه ای در اندروید و آی او اس

  • از طریق منوی برنامه‌ها و یا میانبرهای موجود در صفحه هوم، «تنظیمات» (Settings) سیستم را (همانند عکس بالا) باز کنید.
  • تا رسیدن به قسمت «بکاپ و ریست» (Backup & Reset) در منو به جستجو بپردازید.
  • این گزینه را برای ورود به آن لمس کنید. در صفحه داخلی، گزینه «ریست دیتا فکتوری» (Factory data reset) را مشاهده می‌کنید. برای ادامه سایر مراحل ریست فکتوری موبایل وارد این گزینه شوید.
  • در نهایت، این اخطار داده می‌شود که تمامی تنظیمات و حساب‌های کاربری از دستگاه حذف خواهند شد. بعد از انتخاب گزینه «پاک‌کردن گوشی» (Erase Phone) می‌بایست تا زمان تکمیل فرآیند منتظر بمانید.

android factory wipe 620x363 - بازیابی تنظیمات کارخانه ای در اندروید و آی او اس

ریست فکتوری آیفون

ios factory reset 620x363 - بازیابی تنظیمات کارخانه ای در اندروید و آی او اس

  • همانند تصویر بالا، به تنظیمات سیستم از طریق صفحه هوم وارد شوید.
  • اکنون در صفحه تنظیمات، می‌بایست گزینه «عمومی» (General) را پیدا کرده و به آن وارد شوید.
  • بعد از ورود به تنظیمات عمومی، به دنبال گزینه «ریست» (Reset) بگردید.
  • بعد از وارد شدن به گزینه ریست فکتوری موبایل، با چند گزینه‌ای دیگر مواجه خواهید شد. اگر تصمیم دارید تا همه چیز را پاک کرده و کار را از ابتدا آغاز کنید، می‌بایست گزینه «حذف تمامی محتواها و تنظیمات» (Erase All Content & Settings) را برگزینید. اگر ترجیح می‌دهید تا اطلاعات خود را حفظ کرده و فقط تنظیمات گوشی را به حالت کارخانه برگردانید، گزینه «ریست تمامی تنظیمات» (Reset All Settings) برای شما مناسب است.

اگر تاکنون درباره ریست فکتوری موبایل یا تبلت مطالبی را خوانده و یا شنیده بودید، اکنون با نحوه انجام سریع آن نیز آشنا شده‌اید. اگر اخیرا گوشی اندرویدی و یا آیفون خود را ریست فکتوری کرده‌اید، مشکلات و دلایلی که شما را به انجام این کار وادار کرده‌اند را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 44631TechnoYab QR Code For: بازیابی تنظیمات کارخانه ای در اندروید و آی او اس

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *