dims 4 - با استفاده از فناوری اختصاصی LDAC سونی کیفیت صدای وایرلس در اندروید O بهبود میابد
اشتراک

با استفاده از فناوری اختصاصی LDAC سونی کیفیت صدای وایرلس در اندروید O بهبود میابد

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: اندروید

امروز گوگل نسخه پیش نمایش اندروید O را برای توسعه دهندگان عرضه کرد که به اختصار با برخی از قابلیت های آن آشنا شدید. نکته مهم در این نسخه از سیستم عامل مورد بحث، همکاری گسترده و ارزشمند شرکای تجاری گوگل در روند توسعه است. در این میان، سونی یکی از همکارانیست که مورد تقدیر ویژه اهالی مانتن ویو قرار گرفته.

سخنگوی گوگل در این رابطه می گوید «سونی در بیش از ۳۰ مورد ارتقاء و بهینه سازی عملکرد و رفع بیش از ۲۵۰ مورد ایراد جزئی» در اندروید O نقش داشته و به ویژه، تمام تلاش خود را برای ارتقاء تجربه شنیداری بیسیم در این سیستم عامل به کار بسته.

کمپانی ژاپنی مورد بحث فناوری رمزگذاری صوتی بیسیم LDAC را با همکاری گوگل در اندروید O تعبیه کرده. LDAC می تواند داده های بیشتری را بر بستر بلوتوث انتقال دهد و به همین دلیل نرخ بیت صوتی بلوتوث را به ۹۹۰ کیلوبیت بر ثانیه می رساند.

LDAC - با استفاده از فناوری اختصاصی LDAC سونی کیفیت صدای وایرلس در اندروید O بهبود میابد

LDAC در حال حاضر در پخش کننده های صوتی پیشرفته واکمن و هدفون های بیسیم برجسته سونی، از جمله مدل MDR-1000x، اسپیکرهای وایرلس و موبایل های اکسپریا به کار رفته، اما از این به بعد تمام سازندگان موبایل های اندرویدی و کاربران این اکوسیستم می توانند به صورت رایگان و بدون پرداخت حق امتیاز، از آن بهره مند شوند.

گفتنیست برای افرادی که هنوز موسیقی های محبوبشان را از طریق هدفون ها یا اسپیکرهای بلوتوث چند ده هزار تومانی می شنوند، استفاده از LDAC تغییر چندانی ایجاد نخواهد کرد. با این حال پیشرفت سرویس های موسیقی از جمله اسپاتیفای به سمت استریم لاس لِس (lossless) و با کیفیت، می تواند تجربه شنیداری بیسیم دوستداران موسیقی را به مراتب ارتقاء بخشد. البته تا قبل از معرفی رسمی و فراگیر شدن بلوتوث ۵، هنوز برای تجربه واقعی صدای ۲۴ بیتی ۹۶ کیلوهرتزی به درگاه فیزیکی جک هدفون نیاز خواهیم داشت.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 51203 TechnoYab QR Code For: با استفاده از فناوری اختصاصی LDAC سونی کیفیت صدای وایرلس در اندروید O بهبود میابد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *