be937610 e674 4278 80e9 d9a5253b2f01 - با طراحی خلاقانه فرمان چری تیگو اسپرت کوپه آشنا شوید
اشتراک

با طراحی خلاقانه فرمان چری تیگو اسپرت کوپه آشنا شوید

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: خودرو

امروزه خودروهای خودران از بازی GTA V درس می‎گیرند! این امکان وجود دارد که در آینده بتوانید حین رانندگی، GTA V بازی کنید. با این ایده، چری یک طرح بی‎نظیر به شما پیشنهاد می‏‎‎دهد.

چند هفته پیش، این خودروساز چینی از طرح مفهومی تیگو اسپرت کوپه در نمایشگاه شانگهای رونمایی کرد. تیگو یک کراس‌اوور خودران با قابلیت‌های ویژه است که فرمان آن کاربرد دومنظوره دارد و می‎تواند کنترلر یک بازی ویدئویی باشد؛ در حالی که خودرو حرکت خودکار خود را ادامه می‎‏دهد. بازی‎ها می‎‏توانند در یکی از دو صفحه نمایش موجود روی داشبورد نمایش داده شوند؛ البته امکان پخش تصویر بازی در صفحات کوچک‎تر روی آینه وسط نیز وجود دارد و شاید امکان نمایش بازی از طریق فناوری واقعیت مجازی روی شیشه جلوی خودرو (HUDD) هم فراهم شود. در هر صورت، ایده جدید چری به شما امکان می‎دهد تا به شکل مجازی رانندگی کنید و در عین حال، رانندگی خودکار خودرو در دنیای واقعی را تجربه کنید.

7e1d0ec5 947f 42b1 bb9f e0110bbb70fd - با طراحی خلاقانه فرمان چری تیگو اسپرت کوپه آشنا شوید

به‌طور قطع، این فقط یک ایده است و انتظار می‎رود چری کار بسیار دشواری در پیش رو داشته باشد تا بتواند مراحل قانونی تردد چنین خودرویی را طی کند. اشاره به این نکته حائز اهمیت است که رانندگی در حالت حواس‌پرتی به‌مراتب بدتر از رانندگی در حالت مستی به شمار می‎‏آید؛ از این‌رو شاید امکان تردد قانونی این خودرو در حال حاضر بی‎معنی باشد. هر چند زمانی که خودرو به‌صورت کاملاً خودران و مستقل عمل کند، پیاده‌سازی این ایده در بخش سرگرمی خودرو نباید خیلی دور از انتظار و دست‌نیافتنی باشد. البته در این صورت باید یک دسته بازی (Joystick) به‌صورت مجزا از فرمان، در خودرو فراهم شود.

منبع THEDRIVE


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 56871 TechnoYab QR Code For: با طراحی خلاقانه فرمان چری تیگو اسپرت کوپه آشنا شوید

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *