thumbnail 185 o6 eyes free control 21 - با O6 حواستان پرت نمی شود!
اشتراک

با O6 حواستان پرت نمی شود!

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

همه می‌دانیم که در هنگام رانندگی، بی‌دقتی حتی به میزان صدم ثانیه می‌تواند تبعات خطرناک و جبران‌ناپذیری داشته باشد . . .

در این روزها استفاده از شبکه‌های اجتماعی و گوش‌دادن به موسیقی یا کنترل نامه‌های الکترونیکی در هر زمان و مکانی عادت روزانه خیلی‌هاست. حالا تصور کنید که همین خیلی‌ها اگر پشت‌فرمان خودروی‌شان باشند هنگام انجام‌دادن این کارها چه اتفاقاتی رخ می دهد؟!

خودروسازان از مدت‌ها قبل این مشکل را با معرفی سیستم‌های تشخیص صدا تاحدود زیادی برطرف کرده‌اند ولی اگر خودروی‌تان به تشخیص صدا مجهز نبود تکلیف چیست؟ جدیدترین راه‌حل این مشکل را شرکت تازه‌تاسیسی به‌نام O6 و با همکاری Fingertips Lab ارائه کرده است. آن‌ها گجتی پوشیدنی ساخته‌اند که شبیه اسمارت‌واچ‌هاست اما نمایشگری ندارد. قطر صفحه نارنجی رنگ آن به ۴۰ میلیمتر و ضخامتش نیز به ۱۱ میلیمتر می‌رسد. گجت O6همچنین ضدآب است و بدنه‌ای از آلومینیوم آنودایز شده دارد.

 thumbnail 185 o6 eyes free control 3 - با O6 حواستان پرت نمی شود! thumbnail 185 o6 eyes free control 4 - با O6 حواستان پرت نمی شود! thumbnail 185 o6 eyes free control 1.png - با O6 حواستان پرت نمی شود! thumbnail 185 o6 eyes free control 21 - با O6 حواستان پرت نمی شود!

O6 نه تنها در ظاهر بلکه در باطن هم شبیه اسمارت‌واچ‌هاست چراکه بعنوان مثال موتور Haptic و سنسور حرکتی دارد، به بلوتوث ۴.۰ LE مجهزست و می‌توان باتری‌اش را شارژ کرد. همچنین در عقب O6 یک آهنربا جاخوش کرده تا حمل آن در شرایط مختلف آسان‌تر باشد. این گجت کاربردهای زیادی دارد که شاید مهم ترین مزیت آن در هنگام رانندگی باشد. O6 می‌تواند ایمیل‌هایتان را بخواند، به پیامک‌هایتان جواب دهد، پیغام‌های شبکه‌های اجتماعی را به شما اطلاع دهد، کنترل سیستم صوتی خودرو را در دست بگیرد و نهایتا اینکه برای‌تان مسیریابی و یا انجام کارهای روزانه را به شما یادآوری کند.

سازندگان O6 فعلا بدنبال سرمایه ۱۰۰هزار دلاری برای ساخت این گجت هستند که تا به امروز بیش از ۵۰% آن تامین شده و احتمالا تا یکماه دیگر نیز تمام این بودجه در اختیار سازندگانش قرار می‌گیرد. در صورت تولیدانبوه O6 قیمت تقریبی آن حدود ۹۰ دلار (بدون لوازم جانبی) خواهد بود. O6 فعلا قابلیت اتصال به پلتفرم‌های iOS را دارد و در آینده هم نسخه اندرویدی آن ساخته می‌شود.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 11119 TechnoYab QR Code For: با O6 حواستان پرت نمی شود!

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *