تکنویاب | اخبار تکنولوژی

BlackBerry Priv 1024x768 - بلک بری بیش از رقبا به امنیت کاربران اهمیت می‌دهد
اشتراک

بلک بری بیش از رقبا به امنیت کاربران اهمیت می‌دهد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: بلک بری, اخبار

شاید کمتر کسی، حداقل در کشور ما، صاحب یکی از محصولات بلک‌بری بوده، اما با این حال نام BlackBerry‌ با امنیت بالا عجین شده و این موضوع یکی از اولویت‌های مدیران این برند کانادایی است.

اگر خاطرتان باشد، حدود یک سال پیش حفره امنیتی خطرناکی در اندروید کشف شد که به نام StageFright‌ معروف شد و کمپانی‌های تولیدکننده گجت‌های اندرویدی را دستپاچه کرد. گوگل و برخی دیگر از تولیدکنندگان اسمارت‌فون‌ها پس از ماجرای StageFright وعده دادند که از این پس به صورت دنباله‌دار آپدیت‌های امنیتی برای محصولات خود ارائه خواهند کرد تا کاربران دوباره شاهد چنین حوادثی نباشند.

کمپانی بلک‌بری چندی پیش از اولین اسمارت‌فون اندرویدی خود با نام Priv رونمایی کرد. همان‌طور که می‌دانید، این کمپانی کانادایی به امنیت دستگاه‌های خود شهرت دارد. مدیران بلک‌بری خود را مفتخر می‌دانند که اولین کمپانی ارائه‌دهنده بسته‌های امنیتی برای دستگاه‌های اندرویدی بوده‌اند.

BlackBerry vs. other OEMs   monthly Android nbspsecurity updates - بلک بری بیش از رقبا به امنیت کاربران اهمیت می‌دهد

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، گوگل پس از ۴ ماه اولین بسته امنیتی را برای اندروید منتشر کرد و بلک‌بری تنها برندی است که آپدیت مذکور را بدون تاخیر برای محصولاتش عرضه کرده. بلک‌بری نامی از کمپانی‌های رقیب خود به میان نیاورده، اما به طور غیرمستقیم به آنها فخر می‌فروشد و نشان می‌دهد که بیش از سایر کمپانی‌ها نگران امنیت کاربران خود است. البته به این نکته نیز دقت داشته باشید که این کمپانی فقط یک اسمارت‌فون اندرویدی روانه بازار کرده، حال آن‌که کمپانی‌های دیگر همچون سامسونگ یا سونی هرکدام به تنهایی ده‌ها اسمارت‌فون در نسخه‌های مختلف به فروش رسانده‌اند که انتشار آپدیت بدون تاخیر برای تک‌تک آنها کار بسیار دشواری است. به‌هرحال این حقیقت نیز از ارزش خدمتی که بلک‌بری انجام داده چیزی کم نمی‌کند!

BlackBerry Priv - بلک بری بیش از رقبا به امنیت کاربران اهمیت می‌دهد

تنها پرچم‌دار اندرویدی کانادایی‌ها، Priv، هنوز هم از نسخه پنجم اندروید یعنی لالیپاپ بهره می‌برد، ولی طبق وعده مدیران این کمپانی آپدیت مارشمالو را در ماه آينده دریافت خواهد کرد.  BlackBerry Privهم‌اکنون با قیمت ۶۴۹ دلار در کشور‌های مختلف به فروش می‌رسد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 464TechnoYab QR Code For: بلک بری بیش از رقبا به امنیت کاربران اهمیت می‌دهد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *