amazon2 - تسخیر خاور میانه توسط آمازون
اشتراک

تسخیر خاور میانه توسط آمازون

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: اخبار

همانطور که می دانید آمازون بزرگترین کمپانی خرده فروشی دنیاست که البته نفوذ چندانی در منطقه خاورمیانه و کشورهای حاشیه خلیج فارس ندارد؛ اما حالا به نظر می رسد شرکت ساکن سیاتل این محدوده را هدف قرار داده و قصد دارد آن را نیز در حیطه اختیاراتش در آورد.

بهتر است بدانید کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، در حال حاضر از مزایای آمازون مانندِ وب سایت خرده فروشی اینترنتی Souq.com که در امارات تاسیس شده برخوردار هستند و حتی مدیران موسسه املاک و مستغلات اعمار امارات نیز چندی پیش خبر دادند از ابتدای سال ۲۰۱۷، بزرگترین فروشگاه آنلاین منطقه با نام Noon راه اندازی خواهد شد.

اما با همه ی این تفاسیر، بلومبرگ گزارش می دهد آمازون تصمیم گرفته با صرف ۱ میلیارد دلار هزینه و خریداری Souq، بازار خرده فروشی کشورهایی مانند امارات، عربستان سعودی و مصر را به تسخیر خودش در بیاورد.

COVER Dubai smart city - تسخیر خاور میانه توسط آمازون

یکی از عمده مشکلاتی که گریبان گیر خرده فروشی های این منطقه است، عدم پشتیبانی اغلب سرویس ها از کارت های اعتباری بین المللی مانند مسترکارت و ویزا و همینطور محدودیت های ارسال بسته ها و فعالیت پرهزینه پست های بین المللی است.

مسئله ای که Souq در ماه های گذشته با ارائه پلتفرم پرداخت و ارسال انحصاری سعی بر رفع و رجوع آن دارد و یقیناً با کمک آمازون روند پیشبرد آن تسهیل خواهد شد.

بدون تردید غول خرده فروشی دنیا نیز برای موفقیت در این منطقه می بایست بسترهای عامه تر و جدیدی برای پرداخت و ارسال محصول در خاورمیانه تدارک ببیند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 33474 TechnoYab QR Code For: تسخیر خاور میانه توسط آمازون

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *