a9995bac00de2363d8b31fd862e616eb L - چرا باید یک تلویزیون SUHD را انتخاب کنیم؟
اشتراک

چرا باید یک تلویزیون SUHD را انتخاب کنیم؟

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

در این مطلب،شما را با نقاط قوت تلویزیون های SUHD آشنا خواهیم ساخت.دلایلی که بخاطر آنها می توانید یک تلویزیون SUHD را انتخاب نمایید چیست؟

واژه SUHD دارای یک حرف سرنام یعنی S است.سامسونگ هیچگاه دلیل استفاده از این حرف را اعلام نکرده است اما UHD به معنی Ultra High Definition است.در ادامه به برتری های SUHD اشاره خواهیم کرد.

فناوری نانو کریستال

فناوری نانو کریستال (Nano Crystal Color) یا نقاط کوانتومی (QD) تکنیک اصلی و مورد استفاده در پنل های SUHD است. SUHD نوعی پنل است که در ساخت آن از نیمه رسانا یا نیمه هادی های نانو کریستال استفاده شده است.این عمل باعث ایجاد دقت رنگ بالا و وضوح بسیار عالی میشود.حتی برای این نوع پنل ها میتوان فیلم هایی بهینه شده ساخت.نقاط نانو در در ۳ مسیر اصلی فضایی نشان داده می شوند و ابعاد آنها نسبت به طول موجDC Broglic در حامل های بار، کوچکتر هستند. نقاط نانوی نیمه رسانا اغلب در یکی دیگر از ماتریس های نیمه رسانا  دی الکتریک تعبیه شده است. این پنل ها در نهایت مجهز به QUANTUM DOT COLOR REPRODUCTION هستند که توانایی کنترل رنگ نقطه ایی را دارا است. این کنترل توسط پردازنده های جدید سامسونگ (اکثرا ۸ هسته ایی) به طور بهینه ایی مرور می شود.

در نتیجه شاهد تولید رنگ هایی بسیار واقعی و همچنین پشتیبانی از طیف های گسترده هستیم.به عنوان مثال سامسونگ مدعی پوشش حداکثری REC.2020 برای تلویزیون های SUHD 2016 است.البته تنها سامسونگ نیست که به تولید تلویزیون های کوانتومی می پردازد،اما برترین و بزرگترین تولید کننده SUHD در جهان،هم اکنون سامسونگ الکترونیک است.همچنین سامسونگ یک فناوری جدید به نام (REMASTER) را برای SUHD در نظر گرفته است. شیوه کار (REMASTER) این است که به صورت هوشمند روشنایی صفحه نمایش را با توجه به تصویر کنترل کرده، و باعث کاهش میزان مصرف انرژی می شود.

samsung suhd tv 4k hero 1200 80 300x169 - چرا باید یک تلویزیون SUHD را انتخاب کنیم؟

برترین HDR

به لطف طراحی جدید نقاط کوانتومی،شدت نور قابل عبور از هر پیکسل و تسریع در روند حرکتی آنها،سامسونگ موفق به بکارگیری یکی از برترین HDR های جهان شده است.به طوری که برای اولین بار شدت HDR در پنل های سامسونگ به ۱۰۰۰ نیت رسید.سامسونگ اولین کمپانی تولید کننده تلویزیون بود که فناوری HDR بومی را به خدمت گرفت.پس از آن حتی می توان با اطمینان گفت که سامسونگ بیشترین تلویزیون مبتنی بر HDR را تولید کرد.اما این برند کره ای که همواره در حال تحقیق و گسترش فناوری های خود است،پس از اعلام همکاری با شرکت های تولید کننده محتوا در ایالات متحده،فیلم های هالیوودی را در کیفیت منحصر به فرد و اختصاصی تولید نمود.تماشای فیلم های مورد نظر بر روی این تلویزیون ها،یک اعجاب است.

سیستم عامل

سامسونگ در سال ۲۰۱۵،سیستم عامل تایزن را برای تلویزیون های SUHD انتخاب کرد.تایزن یک سیستم عامل با ریشه لینوکس است.این محصول توسط بنیاد لینوکس پشتیبانی می‌شود و توسط انجمن تایزن ارائه شده‌است. تایزن از سیستم عامل سکوی لینوکس سامسونگ (SLP) ساخته شده‌است.این سیستم عامل در قابلیت های مانند ارتباط با تجهیزات دیگر به صورت بیسیم،استفاده از حداکثر منابع سخت افزاری با حداقل سرریز پردازشی،سرعت عمل بالا،سادگی در برنامه نویسی و همچنین انعطاف بالا برخوردار است.سامسونگ هم اکنون صدها اپلیکیشن را برای تایزن در نظر گرفته است.علاوه بر آن،سامانه امنیتی GAYA و کنترل هوشمند منازل نیز جزو بخش هایی است که به تازگی برای آن در نظر گرفته شده است.بر خلاف تمامی هیاهو های شکل گرفته پیرامون این سیستم عامل و امنیت سامسونگ،تا کنون هیچ گونه نفوذی به آن صورت نگرفته است.

samsung 2016 suhd tv 1 300x211 - چرا باید یک تلویزیون SUHD را انتخاب کنیم؟

زاویه دید حتی در تلویزیون منحنی (Curved)

سامسونگ مدت های بسیاری را به منظور تحقیق در باره برترین زاویه انحنا صرف کرد.هدف از این تحقیق،پیدا کرده مناسب ترین شدت انحنا به نسبت انحنای چشم انسان بود.از سوی دیگر مهندسان سامسونگ وظیفه سنگین دیگری را بر دوش داشتند،و آن هم کاهش شکست رنگ و اشباع رنگ،خصوصا رنگ های گرم بود.اما در عین ناباوری سامسونگ SUHD های منحنی خود را با حذف تمام نقاط ضعف ذکر شده ارائه داد.شدت انحنا در اینچ ها مختلف،وابسته به ارگونومیک بصری است.در نتیجه زاویه دید تلویزیون های SUHD بسیار بیشتر از LCD های معمولی است.

موتور ارتقاء تصویر

به لطف تکنولوژی ارتقاء دهنده کیفیت تصویر حتی اگر در حال تماشای محتواهایی با کیفیت غیرUHD باشید ، این تکنولوژی از طریق آنالیز تصویر در ۴ مرحله کیفیت تصویر را تا حد امکان به UHD ارتقا میدهد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 5826 TechnoYab QR Code For: چرا باید یک تلویزیون SUHD را انتخاب کنیم؟

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *