mark zukerberg - تهدید یک هکر برای حذف اکانت فیسبوک مارک زاکربرگ در روز یکشنبه
اشتراک

تهدید یک هکر برای حذف اکانت فیسبوک مارک زاکربرگ در روز یکشنبه

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

چانگ چی یوان، روز چهارشنبه از طریق پستی در فیسبوک، به ۲۶ هزار فالوور خود اعلام کرد که حساب کاربری مارک زاکربرگ را در فیسبوک حذف می‌کند و مردم می‌توانند به صورت زنده، نظاره‌گر این اتفاق باشند. این هکر کلاه‌سفید، زمان خود را صرف پیدا کردن باگ‌های مختلف و دریافت پول در ازای معرفی آنها می‌کند.

این تهدید بر علیه مدیر ارشد اجرایی فیسبوک که با بیش از ۲۰۰ واکنش رو به رو شد، نخستین بار توسط بلومبرگ گزارش شده است. این هکر در پستی نوشت: «پخش زنده حذف اکانت زاک، بنیان‌گذار فیسبوک. برنامه‌ریزی شده است که زنده باشد.» متاسفانه اطلاعات بیشتری از نحوه انجام این کار و جزئیات آن اعلام نشده است.

chang chi yuan - تهدید یک هکر برای حذف اکانت فیسبوک مارک زاکربرگ در روز یکشنبه

چانگ چی یوان

پخش زنده حذف اکانت فیسبوک مارک زاکربرگ برای ساعت ۶ بعد از ظهر به وقت محلی (۱۳:۳۰ به وقت ایران) برنامه‌ریزی شده است.

پیش از این، از نام چانگ در تالار مشاهیر شکارچیان باگ یکی از شرکت‌های ژاپنی به نام “Line Corp”، با عنوان «مشارکت‌کننده ویژه» یاد شده است. مطابق با گزارش‌ها، در گذشته نیز یک اپراتور اتوبوس از این هکر تایوانی بابت هک کردن سیستم‌ها و خرید بلیطی به ارزش یک دلار تایوانی (تقریبا ۳ سنت آمریکا)، شکایت کرده است.

این نخستین باری نیست که صفحه شخصی زاکربرگ در فیسبوک در معرض خطر قرار می‌گیرد. سال ۲۰۱۱، پیج بنیان‌گذار فیسبوک هک شد و آوریل همان سال، گزارشاتی منتشر شد که نشان می‌داد زاکربرگ به خاطر ترس از هک شدن، برخی از پیام‌های شخصی خود را حذف کرده است.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 88467 TechnoYab QR Code For: تهدید یک هکر برای حذف اکانت فیسبوک مارک زاکربرگ در روز یکشنبه

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *