Jaguar F Pace 2017 7 - جگوار F-Pace:بهترین و زیباترین خودروی سال 2017
اشتراک

جگوار F-Pace:بهترین و زیباترین خودروی سال ۲۰۱۷

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: خودرو

دو سال قبل و در نمایشگاه خودروی دیترویت بود که کمپانی انگلیسی جگوار از نخستین کراس اوور تاریخ خود رونمایی کرد. این خودرو که بر اساس کانسپت C-X17 شکل گرفته بود، از سال گذشته وارد خیابان ها شده و توانسته نظر مثبت بسیاری از نشریات و افراد علاقه مند به دنیای اتومبیل را جلب کند.

صحبت از F-Pace است، اتومبیل زیبایی که توانسته عنوان بهترین خودرو و بهترین طراحی خودرویی سال ۲۰۱۷ را از آن خود کند.

Jaguar F Pace 2017 13 - جگوار F-Pace:بهترین و زیباترین خودروی سال 2017 Jaguar F Pace 2017 5 - جگوار F-Pace:بهترین و زیباترین خودروی سال 2017

برای کسب عنوان بهترین خودروی سال ۲۰۱۷، این کراس اوور انگلیسی دو رقیب آلمانی را پیش رو داشت که هر دوی آنها متعلق به گروه بزرگ فولکس واگن بودند؛ یکی آئودی Q5 و دیگری فولکس واگن تیگوان.

Audi Q5 2017 - جگوار F-Pace:بهترین و زیباترین خودروی سال 2017 Volkswagen Tiguan 2017 - جگوار F-Pace:بهترین و زیباترین خودروی سال 2017

به لحاظ طراحی می توان گفت که هیچ یک از رقبای F-Pace به اندازه این اتومبیل انگلیسی زیبا نبوده و نوآوری خاصی هم ندارند. از لحاظ کیفیت، وضعیت برند و توانایی های حرکتی نیز کفه ترازو به سمت ساخته جگوار سنگینی می کند، هر چند پلاستیک به کار رفته در داخل کابین کمی از میزان لوکس بودن آن کاسته است. در کل F-Pace را می توان یک کراس اوور اسپرت محسوب کرد.

Jaguar F Pace Interior 2 - جگوار F-Pace:بهترین و زیباترین خودروی سال 2017 Jaguar F Pace interior - جگوار F-Pace:بهترین و زیباترین خودروی سال 2017

دکتر رالف اسپت (Ralf Speth) مدیر عامل گروه جگوار-لندرور در این باره گفته: “F-Pace به عنوان یک شاسی بلند توانمند مهندسی و طراحی شده و از دینامیک فوق العاده، قابلیت استفاده روزمره بالا و نمای ظاهری هیجان انگیزی برخوردار است.”

وی همچنین اضافه کرده که کسب این دو جایزه ارزشمند مهر تاییدی بر استعداد و کار قابل تحسینی است که تیم های این کمپانی در ساخت کاربردی ترین خودروی اسپرت جهان انجام داده اند.

Jaguar F Pace 2017 11 - جگوار F-Pace:بهترین و زیباترین خودروی سال 2017 Jaguar F Pace 2017 8 - جگوار F-Pace:بهترین و زیباترین خودروی سال 2017

بر اساس برنامه ریزی های جگوار، در ماه های آتی نسخه SVR F-Pace نیز با موتور V8 – که در حال پشت سر گذاشتن تست های نهایی در پیست نوربرگ رینگ است – معرفی خواهد شد.

این افزایش قدرت در کنار بهبود شاسی و برخی قسمت های دیگر، جگوار SVR F-Pace را هم ردیف با پورشه ماکان توربو با پکیج پرفورمنس، آلفا رومئو استلویو کوادروفولیو و مرسدس-آ ام گ GLC 63 S 4Matic+ قرار خواهد داد.

Jaguar F Pace 2017 14 - جگوار F-Pace:بهترین و زیباترین خودروی سال 2017 Jaguar F Pace 2017 15 - جگوار F-Pace:بهترین و زیباترین خودروی سال 2017

گفتنی است خودروی سال در بخش های مختلف توسط جمعی ۴۸ نفره از ژورنالیست های بین المللی فعال در این عرصه انتخاب می شود. این رقابت که به صورت اختصاری WCOTY نام دارد، از ژانویه ۲۰۰۴ برگزار می شود.

در ابتدا فقط خودروی سال از نگاه هیئت داوران برگزیده می شد، اما از سال ۲۰۰۶ دسته های دیگری مثل بهترین خودروی پرفورمنس، بهترین خودروی سبز و بهترین طراحی خودرویی به این رقابت افزوده شد. از سال ۲۰۱۳ بهترین خودروی لوکس و از سال ۲۰۱۷ بهترین خودروی شهری نیز توسط هیئت داوران انتخاب می شود.

در رقابت امسال خودروهای پورشه باکستر کیمن، تویوتا پریوس پرایم، مرسدس بنز E کلاس و ب ام و i3 توانستند به ترتیب در دسته خودروی پرفورمنس سال، خودروی سبز سال، خودروی لوکس سال و خودروی شهر سال عناوین نخست را کسب کنند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 54518 TechnoYab QR Code For: جگوار F-Pace:بهترین و زیباترین خودروی سال ۲۰۱۷

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *