7e3d98df a51c 4fa8 abc0 8ad8fdcfde2c - خودروی اشکودا کودیاک اسکوت 2017 در نمایشگاه ژنو رونمایی شد
اشتراک

خودروی اشکودا کودیاک اسکوت ۲۰۱۷ در نمایشگاه ژنو رونمایی شد

نویسنده: ناصر سورانی تاریخ: دسته بندی: خودرو

کودیاک اسکوت نیز همچون مدل اکتاویا اسکوت از آیتم‌های حفاظتی بیشتری در زیر بدنه بهره می‌برد. علاوه بر مقاوم‌تر شدن در برابر آسیب‌های ناشی از رانندگی آفرود، این مدل تفاوت‌های ظاهری قابل توجهی با کودیاک معمولی دارد، از جمله برآمدگی‌های سپر‌های جلو و عقب که دارای رنگ نقره‌ای هستند و به سه بخش تقسیم شده‌اند.

مدل اسکوت همچنین از برخی ویژگی‌های ظاهری که منحصر به این مدل خاص هستند، بهره می‌برد، از جمله تریم نقره‌ای اطراف جلوپنجره، پنجره‌های جانبی و قاب‌ آینده‌های جانبی و همچنین ریل‌های سقفی نقره‌ای. از دیگر تغییرات این مدل می‌توان به استفاده از رینگ‌های آلیاژی ۱۹ اینچی، شیشه‌‌های دودی جانبی و عقب و آرم اسکوت روی گلگیر جلو اشاره کرد.

b12115b8 c9c0 44fa 8951 a8a89fb2453d - خودروی اشکودا کودیاک اسکوت 2017 در نمایشگاه ژنو رونمایی شد

از سیستم چهارچرخ متحرک و جعبه‌دنده‌ی خودکار DSG به صورت استاندارد در این خودرو استفاده شده است. همچنین یک سیستم کمکی آفرود، که وظیفه‌ی آن تنظیم پاسخ دریچه‌ی گاز، کمک فنرها و قفل دیفرانسیل برای کنترل کشش بهتر است، در این خودرو به کار گرفته شده است.

خریداران می‌توانند پیشرانه‌ی خودروی خود را از میان چهار گزینه انتخاب کنند: دو موتور بنزینی یکی ۱.۴ لیتری TSI به قدرت ۱۴۸ اسب بخار و دیگری ۲ لیتری TSI به قدرت ۱۷۸ اسب بخار، و دو موتور دیزلی یکی ۲ لیتری TDI به قدرت ۱۴۸ اسب بخار و دیگری ۲ لیتری TDI به قدرت ۱۸۷ اسب بخار.

304912a0 fcff 4ec4 801d a0046a302ee9 - خودروی اشکودا کودیاک اسکوت 2017 در نمایشگاه ژنو رونمایی شد

امکانات این خودرو بر اساس تیپ SE کودیاک معمولی است و شامل کروز کنترل، انتخاب حالت رانندگی (اکو، راحت، معمولی، اسپورت، تک‌سرنشین و برفی)، سیستم تهویه‌ی اتوماتیک، فرمان چندحالته، LEDهای روشن‌کننده‌ی محیط در ده رنگ، یک صفحه‌ی نمایش اطلاع‌رسانی و چندرسانه‌ی، رادیوی DAB، استریو با هشت بلندگو و صندلی‌هایی از جنس آلکانترا است.

سیستم‌های امنیتی همانند کودیاک معمولی هستند که از آن جمله می‌توان به دوربین‌های کمکی پارک جلو و عقب، سیستم کمکی محافظت از سرنشینان، تشخیص نقاط کور، هشدار ترافیک عقب، و سیستم ترمز اضطراری خودکار (AEB) به همراه تشخیص عابر پیاده به صورت استاندارد اشاره کرد.

فاصله‌ی کف کودیاک اسکوت از سطح زمین نسبت به مدل معمولی افزایشی ناچیز به میزان ۱۹۴ میلیمتر را تجربه کرده است. از نظر توانایی آفرود، این خودرو توانایی عبور از موانعی با زاویه شیب (Ramp Angle) برابر با ۱۹.۷ درجه و همچنین زاویه‌ی مبدا (Departure Angle) و زاویه‌ی مقصد (Approach Angle) به ترتیب برابر با ۲۳.۱ و ۲۲ درجه را دارد.

انتظار می‌رود قیمت این مدل اندکی از کودیاک معمولی بیشتر باشد. تیپ هم‌ارز این مدل در کودیاک معمولی که همان تیپ SE با موتور ۱.۴ لیتری TSI به قدرت ۱۴۸ اسب بخار است با قیمت ۳۱،۹۲۰ دلار عرضه می‌شود.

منبع AUTOCAR


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 50019 TechnoYab QR Code For: خودروی اشکودا کودیاک اسکوت ۲۰۱۷ در نمایشگاه ژنو رونمایی شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *