macbook4 - درگاه های تاندربولت سمت راست مک بوک پرو 13 اینچی ضعیف تر از بقیه هستند
اشتراک

درگاه های تاندربولت سمت راست مک بوک پرو ۱۳ اینچی ضعیف تر از بقیه هستند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

اپل جزئیات بیشتری را در رابطه با قابلیت های درگاه های هیبریدی تاندربولت ۳ / USB-C در مک بوک پروهای جدید منتشر ساخت، که نکات جالبی را مشخص می سازند.

طبق این اسناد، اگرچه تمامی درگاه های مورد استفاده در مدل های ۱۵ اینچی و مدل ۱۳ اینچی فاقد تاچ بار، حداکثر کارآیی تاندربولت ۳ را به ارمغان می آورند، اما در مک بوک پرو ۱۳ اینچی مجهز به تاچ بار، فقط دو پورت با حداکثر سرعت عمل می کنند.

در واقع دو درگاه سمت راست لپ تاپ مذکور تمامی کارکردهای تاندربولت ۳ را ارائه می نمایند، اما پهنای باند PCI Express آنها کاهش یافته است. به همین دلیل اپل پیشنهاد می دهد دیوایس هایی که نیاز به سرعت بالایی دارند به پورت های سمت چپ متصل گردند.

البته تمامی درگاه های USB-C موجود در این لپ تاپ ها از استاندارد USB-3.1 نسل دوم پشتیبانی کرده و حداکثر سرعت اسمی ۱۰ گیگابیت بر ثانیه را به ارمغان خواهند آورد.

 portusb macbook w600 300x168 - درگاه های تاندربولت سمت راست مک بوک پرو 13 اینچی ضعیف تر از بقیه هستند

نکته دیگری که از این اسناد مشخص می شود، این است که هر درگاه تاندربولت ۳ می تواند حداکثر از ۶ دیوایس جانبی به صورت همزمان پشتیبانی نماید، ولی فقط از یک شارژر می توان برای شارژ کردن دستگاه استفاده کرد.

در واقع اگرچه می شود چهار شارژر را در آن واحد به چهار پورت تاندربولت متصل نمود، اما سیستم فقط از جریان قوی ترین آنها برای تغذیه دستگاه و باتری بهره خواهد گرفت.

همچنین در این اسناد مشخص شده که از چهار درگاه تعبیه شده در مدل های ۱۵ و ۱۳ اینچی مک بوک پرو به طور همزمان می توان برای شارژ دو دستگاه با توان حداکثر ۱۵ وات و دو دستگاه با توان حداکثر ۷.۵ وات استفاده کرد. همچنین در مدل ۱۳ اینچی بدون تاچ بار که به دو پورت تاندربولت مجهز شده نیز این عملیات به یک دستگاه ۱۵ واتی و یک دستگاه ۷.۵ واتی محدود خواهد شد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 30572 TechnoYab QR Code For: درگاه های تاندربولت سمت راست مک بوک پرو ۱۳ اینچی ضعیف تر از بقیه هستند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *