تکنویاب | اخبار تکنولوژی

09f00eb9 4e93 4643 a431 a52785961a4c - رنو پیشرفته‌ترین خط تولید ترمز ABS در ایران را راه‌اندازی کرد
اشتراک

رنو پیشرفته‌ترین خط تولید ترمز ABS در ایران را راه‌اندازی کرد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: خودرو

شرکت رنو پارس با مشارکت یک شرکت داخلی و یک تأمین‌کننده مطرح اروپایی، به‌زودی پیشرفته‌ترین خط تولید سیستم ترمز ضد قفل (ABS) را در ایران راه‌اندازی خواهد کرد.

طبق شنیده‌ها، بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که به‌زودی بین این ۳ شرکت به امضا خواهد رسید؛ پس از ایجاد خط تولید ترمز ضد قفل، سیستم پیشرفته پایداری الکتریکی (ESP) نیز داخلی‌سازی خواهد شد. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، این خطوط تولید در یک شرکت ایرانی راه‌اندازی می‌شود و در مدت یک سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

این پروژه در ۳ فاز طراحی شده است. فاز نخست که مربوط به مونتاژ کامل سیستم ترمز است، تا سال ۲۰۱۸ اجرایی می‌شود و طی ۲ سال بعد آن، به‌مرور این خط تولید داخلی‌سازی خواهد شد.

از لحاظ تکنولوژی، این سیستم پیشرفته‌ترین قطعه تولیدی در داخل کشور به شمار خواهد آمد. ترمز ضد قفل، یکی از قطعات مهم خودرو محسوب می‌شود که پس از پیشرانه و جعبه‌دنده، توسط رنو در ایران داخلی‌سازی خواهد شد.

تمامی محصولات تولیدی رنو در ایران شامل خانواده تندر ۹۰ و ساندرو، همگی از ترمز ABS بهره‌ می‌برند. بنا بر شواهد، خودروهای جدیدی که رنو در آینده و پس از امضا قرارداد رسمی با شرکت‌های داخلی از جمله سازمان گسترش و نوسازی ایران (ایدرو)، تولید خواهد کرد؛ علاوه بر ترمز ضد قفل، به سیستم ESP نیز مجهز خواهند بود که هر دوی این قطعات کلیدی در ایران تولید خواهند شد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 69228TechnoYab QR Code For: رنو پیشرفته‌ترین خط تولید ترمز ABS در ایران را راه‌اندازی کرد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *